E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: ekonomia

Bum ekonomik në Gjermani, këto janë shifrat

Ekonomia gjermane nuk po ka të ndalun. Në tremujorin e dytë prodhimi i mbrendshëm bruto u rrit me 0,6% me pasojë nji rekord të...

Remitencat për tre muej 163.4 milionë euro

Remitencat e pranueme në Kosovë, paraqesin edhe kategorinë ma të madhe në kuadër të llogarisë së të ardhunave dytësore, ato arritën vlerën prej 163.4...

Qe sa pritet m’u rritë ekonomia e Kosovës

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftue se projeksionet e BQK's për vitin 2017 sugjerojnë se ekonomia e Kosovës ka m'u karakterizue...

Zhvillim për krejt, Dauti flet për ekonominë (Video)

Përmes postimeve të njimbasnjishme në rrjete sociale, Dauti ka vendos me qenë edhe ma i drejtpërdrejtë me qytetarët. Tue ju referue nji pjese të fjalimit...

Kelmendi: 240 milionë euro i qarkulloj vetëm për produktet vendore (video)

Ramiz Kelmendi, LDK, ne Rrokum Roll te Televizionit ka thane se ma shume ban ai per prodhimet e vendit se sa qe ban shteti...

Banka Botnore: Qe sa ka me qenë rritja e ekonomisë botnore...

Simbas parashikimit të Bankës Botnore, rritja e ekonomisë botbore këtë vit ka me qenë 2.7% falë rigjallnimit në sektorët e prodhimit dhe të tregtisë. Simbas...

Ky asht premtimi i madh i Veselit për ekonominë (Video)

Kreu i PDK's, Kadri Veseli, i cili asht edhe kryesues i listës së koalicionit të madh, ka thanë se kanë me dyfishue rritjen ekonomike...

Veseli e Haradinaj premtojnë dyfishimin e rritjes ekonomike

Kryetari i PDK, Kadri Veseli, së bashku me kryetarin e AAK, Ramush Haradinaj, kanë mbajtë nji konferencë për media në katundin Pestovë, ku kanë shpalosë...

Ramiz Kelmendi elaboron vizionin e tij për zhvillim ekonomik (video)

Zavendeskryeministri i Kosoves ne qeverine ne largim, Ramiz Kelmendi, i ftuem ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, e ka shpalose vizionin e tij per...