E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: eksperimenti

S’ban pa e pa: Qysh duken mushknitë, mbasi e keni pi...

Nji perdorues i famshem i YouTube, Chris Notap, ka krye nji eksperiment te thjeshte, tue perdore pak pambuk, me tregue se çka ju ban...

Çka mundet me vra kancerin? Ky asht studimi që ju befason

Bakteria që shkakton helmim të ushqimit mundet me u përdorë për me e zhdukë kancerin, thojnë ekspertët e shëndetësisë. Ata kanë zhvillue nji formë të...

Qe çka ndodh me mushknitë tueja mbasi keni pi 60 cigare...

Nji video e publikueme nga gazeta britanike 'DailyMail' tregon se çfarë efekti ka pimja e duhanit në organet dhe shëndetin e njeriut. Përmes nji eksperimenti...

Haradinaj e Limaj kanë nji porosi të madhe për Qeverinë!

Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj kanë mbajt nji konferencë për media, ku...

Gjumi i pamjaftueshëm dhe ndikimi te zemra, studimi zbulon lidhjen

Gjumi i pamjaftueshëm ka efekte negative te shneta, veçanërisht atë të zemrës. Nji studim i publikuem në revistën “Hipertension”, ngre alarmin në mënyrë të...
bostani

Ekspertimenti me bostanin qe u ba live n’Facebook

Ma shumë se 3 milionë njerëz panë në “Facebook” shpërthimin e nji bostani. Dy reporterë të Buzzfeed, vendosën ma shumë se 500 llastikë gome në...