E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Emnat

Emnat e atyne që votuen sot për buxhetin e Kosovës (dokument)

Në seancën e Kuvendit të Kosovës sot u arrit me u ba votimi në lexim të parë i buxhetit për vitin 2018. Me 62 vota...

Nji shqiptar në mesin e 28 emnave që kanë me sheju...

Politico ka shkrue per 28 emnat qe kane me shejue vitin 2018 ne bote. Ne mesin e tyne asht edhe nji shqiptar, Rene Rexhepi, i...

‘Paradise Papers’, dalin emnat e Rex Tillerson dhe nji nobelisti

Zgjanohet ma tej rrethi i ‘Paradise Papers’, skandali i mshefjes dhe mashtrimit i të ardhunave personale, që përfshiu politikanët ma të randësishëm të globit. Këtë...

“Paradise Paper”, zbardhen emnat e udhëheqësve botnorë, të implikuem edhe njerëz...

Janë ma shumë se 120 politikanë dhe udhëheqës botnorë të përfshimë në skandalin e “Paradise Paper”. Në linkun më poshtë, rrjeti i gazetarëve investigativë ka...

Dalin emnat dhe fotot: Qe dy shqiptarët që vranë avokatin grek...

Policia greke ka publikue fotot dhe identitetin e dy vrasësve shqiptarë të avokatit grek, Mixalis Zafiropoulos, raporton TV Klan. Njani prej tyne asht Lavdimir Brahimaj,...
Qeveria e Kosovës

Kryeministri kompleton kabinetin e tij, qe emnat e tyne

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kompletue stafin, me të cilët ka me punue. Janë gjithsej 16 persona, me të cilët ka me pasë punë kryeministri Haradinaj. Të...
ramush haradinaj

Drejtorët e shkarkuem nga Haradinaj, këta janë emnat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e sotme të Qeverisë, ka marrë vendim për shkarkimin e drejtorëve në Ndërmarrjet Publike për shkak të...

Emnat e deputetëve të LDK’s të cilët kanë me kryesue me...

Simbas propozimeve të LDK's, emnat që kanë më udhëheqë komisionet parlamentare e që i takojnë kësaj partie janë Vjosa Osmani, Driton Selmanaj dhe Lumir...

Qe emnat e zavendësministrave të PDK’s?

Derisa ka nisë punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisë të qarkullojnë emnat e mundshëm për zavendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht...

Befason edhe PDK, kjo asht lista zyrtare për ministra!

Kryesia e PDK's asht mbledh sot për me diskutue për emnat që Kryetari i partisë ka propozue për me qenë pjesë e Qeverisë Haradinaj. Hajredin...