E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: emnimi

Qeveria

Emnohet edhe nji Zv.Ministër i kabinetit Haradinaj (dokument)

Bujar Cakolli nga PDK asht emnue sot zv/ministër i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. Ai në nji postim në Facebook ka falendeërue Kadri Veselin dhe strukturat e...

Qeveria ‘kampione’ me zavendësministra, këta janë emnat tash nga PDK

Qeveria e Kosovës, nën udhëheqjen e Ramush Haradinaj, pritet me shënue rekord tjetër në emnimin e zavendësministrave. Deri tash, Qeveria Haradinaj ka emnue 50 zavendësministra. Simbas...
Qeveria

Kryeministri Haradinaj emnon nji zavendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë (foto/dokument)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka marrë vendim me emnue Muharrem Kuçin zavendësministër të Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo pozitë Kuçit i besohet në bazë...
Qeveria e Kosovës

Qe kush u emnue zavendësministër i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (foto/dokument)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka marrë vendim me emnue Besnik Bekën zavendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik. Kjo pozitë Bekës i besohet në...

Kjo asht Zv.ministrja e re e Kulturës (foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emnue sot Zavendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Nënkryetaren e grues së AAK's,...
Qeveria e Kosovës

Emnohet edhe nji zavendësministër (dokument)

Partia Demokratike e Kosovës, ka emnue Isni Kilajn, zavendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural. Këtë e ka ba të ditun vetë Kilaj...

Këta janë zavendësministrat e ri nga PDK

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emnue zavendësministrat e ri nga PDK në Qeverinë e tij. Agim Çeku, i cili ka mbajt pozita të nalta...

Trump po emnon Sekretar të Shtetit drejtorin e CIA’s?

Presidenti i SHBA've Donald Trump mundet me emnue në pozitën e Sekretarit të shtetit Mike Pompeo’n, drejtorin aktual të CIA’s, në rast se Rex...

Befason Edi Rama, emnon 3 zv.ministra prej Kosove

Mediat në Shqipni kanë njoftue se Valbona Shujaku asht emnue zavendësministre në Ministrinë e Kulturës në Shqipni në Qeverinë e re të Edi Ramës,...
ramush haradinaj

Kryeministri Haradinaj emnon nji zv/ministre

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e emnoi Magbule Shkodren në detyrën e Zv. Ministres së Zhvillimit Rajonal. Zv. Ministrja në fjalë, njiherit dhe Kryetare e...