E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: erdogani

Kjo çka shkruen gazeta gjermane ka me ‘tronditë’ Erdoganin

Në nji artikull të publikuem sot nga gazeta gjermane “Die Welt”, deputeti gjerman, Roderich Kiesewetter, ban thirrje që të vendosen sanksione ndaj familjes së...

Cila asht Meral Aksener ‘ulkonja’ që po rivalizon fuqishëm Erdoganin!

Në Turqinë e dominueme dhe gati e sundueme nga islamiku Reçep Tayyip Erdogan, ka mbet nji kundërshtar serioz për pushtetin e tij: Meral Aksener. Ish-ministrja...

Rama shkon të Erdogani në Stamboll

Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama, ka udhëtue në Stamboll ku ka zhvillue nji takim me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Rama përmes Facebok'ut ka thanë...

BE i jep edhe nji shansë Erdoganit

Komisioneri europian për Zgjanimin, Johnnes Hahn u shpreh sot se nji vlerësim i plotë i marrëdhanieve mes BE's dhe Turqisë kishte me qenë i...

Rama i telefonon Erdoganit, e uron për fitoren në referendum

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvillue nji telefonatë me Presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, ku i ka shpreh urimin për fitoren në...

Ky asht pallati luksoz i Erdoganit, keni me u befasue nga...

Referendumi i bamë këto ditë nga Recep Tayyip Erdoğan i ka dhurue atij ma shumë kompetenca në këtë post. Dhe tashma, krejt mediat janë kthy edhe...

‘Turqia bahet diktaturë!’Qe titujt e gazetave botnore mbas fitores së Erdoganit...

Këtë të Dielle, Turqia votoi për me i dhanë Presidentit Erdogan kompetenca të reja gjithëpërfshimëse, tue shenue nji nga ndryshimet ma të mëdha në...

Referendumi turk dhe ‘mbreti’ Erdogan

Turqia zhvillon të Diellën nji referendum kushtetues, ku votuesit kanë me u pyet nëse dëshirojnë apo jo me kalue nga sistemi i tanishëm parlamentar...

Ky lajm ka me gëzue ma së shumti Erdoganin n’Turqi

Qytetarët e Turqisë të Diellën kanë me votue në referendumin, i cili synon zgjanimin e kompetencave për Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, por siç...

Protesta e kurdëve kundër Erdoganit, Ankara kështu reagon!

Turqia thirri ambasadorin e Gjermanisë për me protestue kundër nji manifestimi të kurdëve në Frankfurt gjatë të cilës ishin ngrit flamuj të luftarëve kurdë,...