E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: erdogani

Pacolli takon Erdoganin, e quen përkrahës të madh të Kosovës (foto)

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë vizitës në Stamboll të Turqisë asht takue edhe me Presidentin e Turqisë, Reccep Taiyyp Erdogan. Përmes nji...

Mbas skandalit në stërvitje, Sekretari i NATO’s i kërkon falje Turqisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's Jens Stoltenberg, ka ba të ditun se asht i informuem për ngjarjet e ndodhuna në stërvitjen Trident Javelin të...

Ky asht synimi i Erdogan’it tash me ble nga Rusia

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka rikonfirmue interesin e shtetit të tij për blemjen e sistemit mbrojtës raketor nga Rusia, përkundër shqetësimeve nga aleatët...
Putin Erdogan

Putin dhe Erdogan kanë m’u takue në Sochi të Rusisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe homolohu i tij rus, Vladimir Putin, kanë  m'u takue në Sochi më 13 Nandor, ka njoftue Kremlini. Shërbimi për...

Dacic: I kam knue Erdoganit, por ma s’pari i kam knue...

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, në nji tekst autorial për gazetën ‘Alo’ të shkrueme për 100 ditëshin e Qeverisë së re...

Tentuen me vra Erdogani’n, 34 persona denohen me burgim të përjetshëm

Nji gjykatë turke denoi sot me burgim të përjetshëm 34 persona të shpallun fajtor për tentativën e vrasjes së Presidentit Recep Tayyip Erdogan gjatë...

Lirohet gazetari që u mbajt në burg si ‘kundërshtar’ i Erdoganit

Gazetari i njoftun turk, Kadri Gursel asht lirue nga burgu, por katër kolegët e tij, të gjithë gazetarë të gazetës opozitare 'Cumhuriyet', mbetën në...

Kjo çka shkruen gazeta gjermane ka me ‘tronditë’ Erdoganin

Në nji artikull të publikuem sot nga gazeta gjermane “Die Welt”, deputeti gjerman, Roderich Kiesewetter, ban thirrje që të vendosen sanksione ndaj familjes së...

Cila asht Meral Aksener ‘ulkonja’ që po rivalizon fuqishëm Erdoganin!

Në Turqinë e dominueme dhe gati e sundueme nga islamiku Reçep Tayyip Erdogan, ka mbet nji kundërshtar serioz për pushtetin e tij: Meral Aksener. Ish-ministrja...

Rama shkon të Erdogani në Stamboll

Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama, ka udhëtue në Stamboll ku ka zhvillue nji takim me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Rama përmes Facebok'ut ka thanë...