E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: euro 2016

video

Video: Këto janë 108 gollat e Euro 2016

Gjatë 51 ndeshjeve në Kampionatin Europian u realizuen 108 golla, me nji mesatare prej 2.12 golla për ndeshje. Disa ditë mbas përfundimit të ‘Euro 2016’,...

A ka me u përsëritë finalja e Euro 2016?

“Euro 2016” ka kalue pa asnji brengë në lidhje me ndeshje të kurdisuna ose baste të pazakonshme, tue përjashtue mundësinë e përsëritjes së finales...
video

UEFA: Ky asht golli ma i bukur në Euro 2016

Zoltan Gera asht zgjedhë golli ma i bukur i “Euro 2016” me shënimin e tij për Hungarinë në ndeshjen kundër Portugalisë. Xherdan Shaqiri u mposht në...

Trajnerët që u shkarkuen gjatë Euro 2016

Kampionati Europian u mbyll me ekipe, të cilat dolën të gëzueme dhe shumë të tjera zhgënjyen me paraqitjet e tyne. Trajnerët e 24 ekipeve pjesëmarrëse,...

UEFA: Këto janë statistikat rekord të Euro 2016. Ka befasi!

Mbas përfundimit të Kampionatit Europian UEFA ka publikue disa statistika interesante të lojtarëve që kanë spikatë gjatë garës. Ajo që bjen në sy asht rekordi...

Këto foto kallxojnë ma së miri qysh e përjetuen francezët humbjen!

Shumë trishtim, lot dhe mërzitje në ekipin francez, veç pak sekonda mbas mbylljes së finales së Kampionatit Europian të Futbollit. Humbja ndaj Portugalisë në tokën franceze...
video

Momenti magjik i Ronaldo’s. Kqyreni krejt çka ndodhi mbas ndeshjes!

Portugalia së bashku me Cristiano Ronaldon arritën me fitue trofeun që kishin lakmue prej shumë vitesh. Ky asht momenti kur Ronaldo harron gjithçka mbas atij...

Portugalia kampione e Europës

Portugalia ka shenue fitore 1-0 ne finalen e madhe te Europianit tue u shpalle kampion i Europes, per here te pare ne histori. Zavendesuesi Eder...

Finalja e Euro 2016: Formacionet zyrtare

Ne oren 21:00 luhet ndeshja finale e Euro 2016 ndermjet Portugalise dhe Frances, ku ka me u percaktu triumfuesi i kesaj gare. Ma shume se...

Sonte finalja Portugali-Francë: Gazeta portugezen ban prezentim të çuditshëm të lojtarëve...

Franca dhe Portugalia e zhvillojnë sonte finalen e madhe të “Euro 2016”, me fillim në orën 21:00. Gazeta portugeze “O Jogo”,asht përkujdesë për ballinën ma interesante...