E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: europa league

Sonte përballja e nxehtë Skenderbeu-Partizani Beograd, qe ndeshjet tjera n’Europa League...

Sonte luhen ndeshjet e katerta te Europa League. Pa dyshim, vemendja e opinionit shqiptar asht te perballja Skenderbeu-Partizani Beograd, qe luhet ne oren 21:05. Ndersa, ndeshje...

Partizani i Beogradit në Shqipni, trajneri serb jep deklaratë interesante

Partizani i Beogradit luen neser kunder Skenderbeut të Korçes ne kuader te Europa League. Ekipi i Partizanit ka ardhe ne Shqipni, derisa trajneri i ekipit...

Loja me Partizanin e Beogradit, Skënderbeu ka nji njoftim të randësishëm

Nji njoftim i randësishëm asht publikue sot nga ekipi i Skënderbeut lidhun me shitjen e biletave për ndeshjen e grupeve të Europa League ndaj...

Këto janë 24 përballjet e sontme në Europa League (foto)

Gara e dyte ma e madhe ne futbollin europian, Europa League, rikthehet sonte me perballje te shumta dhe interesante. Skenderbeu i Shqipnisë luen kunder ekipit...

Nis sot edhe Europa League, këto janë komplet ndeshjet (foto)

Nis sonte edhe gara e dyte ma prestigjioze e futbollit europian, Europa League. Ne program per sot jane shume ndeshje, qe luhen ne dy orare,...

Treshja e referëve nga Kosova referojnë ndeshjen në Europa League

Referët kosovarë, Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, kanë me nda drejtësinë edhe në ndeshjet e Europa League. Treshja e referëve kosovarë kanë me nda drejtësinë në...

Norrkoping-Prishtina, rezultat shokant. Kqyrni gollat (video)

Prishtina ka përfundue ndeshjen e parë historike për kualifikimin në Europa League me rezultat mjaft dëshpërues, 5:0.

Ditë historike për FC Prishtinën

FC Prishtina sonte ka me pasë natën m të madhe në histori të saj, mbasi ka me nis udhëtimin në garat europiane Ekipi ma i madh kosovar,...

Foto e parë e FC Prishtinës mbas akomodimit në Suedi (foto)

FC Prishtina nesër ka me zhvillue ndeshjen e parë kualifikuese për Europa League ndaj ekipit suedez, Norrkoping, dhe tashma ekspedita e “bardhekaltërve” asht akomodue në Suedi,...

Europa League: Formacionet e mundshme të përballjes finale

Sonte luhet finalja e Europa League, Ajax-Manchester United. Ndeshja luhet në Stockholm, n'orën 20:45 dhe portali Goal.com sjell parashikimet se kush kanë me qenë lojtarët...