E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: familjet

Ambasadorja Çitaku jep detaje për familjet shqiptare të prekuna nga uragani...

Qindra familje shqiptare jetojnë në zonat e prekuna nga uragani ‘Harvey’ në Shtetet e Bashkueme të Amerikës. Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka...
video

KEDS s’ka mëshirë as për personat që i takojnë skemës sociale...

https://www.youtube.com/watch?v=gDyEGZZPANg&t=39s

Krasniqi: 30 mijë familje kanë përfitue prej subvencioneve

Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi ka thanë se janë mbi 30 mijë familje që kanë përfitue nga subvencionet qeveritare. Ai ka thanë se vitin e...

22 mijë familje të Mitrovicës, refugjatë në qytetin e tyne!

Që nga përfundimi i luftës, numri i shqiptarëve që janë shpërngul nga veriu i Mitrovicës ka arritë në 22 mijë. Shumë familje të dëbueme nga...

Qe kush janë 13 familjet që i kanë në dorë krejt...

Forcat hije mbas rendit të ri botnor paraprakisht janë tue ndjekë nji agjendë të ngadaltë për me kontrollue totalisht njeriun dhe resurset e planetit...

Debati Clinton- Trump? Kështu ishin t’afërt në të kaluemen!

Hillary Clinton dhe Donald Trump u përballën mbramë për herë të parë në skenën e debatit, në momentin ma të madh e ma të...

Kqyreni çka kanë ba banorët e këtij katundi në Kosovë me...

Në hymje të katundi Miresh i Vogël në komunën e Gjilanit, keni me i gjetë emnat e tana familjeve dhe orientimin për te shtëpia e tyne. Banorët...

Princit Charles i kerkohet me i ba presion Serbisë për kthimin...

Princi i Wales, Charles në sheshin “Ibrahim Rugova”, ka taku qytetarë të shumtë të cilët e kanë falënderu për vizitën e tij në vendin...