E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: Fatmir Limaj

Fatmir Limaj

Mbasi shpallet i pafajshëm, Limaj vjen me këtë deklaratë

Fatmir Limaj e ka mbajtë nji konferencë për media mbas lirimit nga të gjitha aktakuzat në rastin e MTPT. Mbasi u shpall i pafajshëm nga...

Ky asht reagimi i Jakup Krasniqit, mbas lirimit të Limajt (foto)

Zavendëskryeministri i vendit, Fatmir Limaj u shpall sot i pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës për rastin gjyqësor të njoftun si MTP. Menjiherë mbas...

Gjykata jep vendimin ndaj Limajt

Gjykata sot jep aktgjykimin ndaj ish-Ministrit të Transportit, tash zavendëskryeministër, Fatmir Limaj, në rastin gjyqësor të njoftun si MTPT. Krahas Limajt, të akuzuem janë Nexhat...

Fatmir Limaj sot para Gjykatës

Fatmir Limaj sot përsëri ka me u paraqitë në seancën e radhës në Gjykatën Themelore të Prishtinës, për rastin e MTPT. Dje në gjykimin e...

Limaj: NISMA ka me fitue në këto komuna

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thanë se Nisma pret rezultat të mirë nga zgjedhjet e 22 Tetorit. Shejat, simbas tij, janë të...

Limaj: Qe kur formohen institucionet

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, që asht në koalicion me PDK'n, AAK'n dhe AKR'n tha të Mërkurën se gjatë kësaj jave ka...

Limaj tregon se kur formohen Kuvendi e Qeveria

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, shprehet optimist se deri në fundjavë Kosova ka me i pasë Kuvendin dhe Qeverinë. Simbas tij, pritet që përfundimisht me...

Haradinaj: Qe kush ka me qenë zv/kryeministër

Mandatari për formimin e qeverisë nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, shprehet se me marrëveshjen mes koalicionit PAN, qeverinë ka me drejtue ai, ndërsa Kuvendin ka...
Fatmir Limaj

Limaj në mes të dy posteve

Simbas marrëveshjes së nënshkrueme në mes subjekteve politike që përbajnë koalicionin PAN, njani nga postet e zavendëskryeministrit ka me i takue partisë NISMA. Fatmir Limaj,...

Emni i këtij zyrtari të naltë të LDK’s përmendet në gjykimin...

Në gjykimin ku Fatmir Limaj akuzohet për krim të organizuem dhe shpërdorim detyre u përmend emni i Adem Salihajt. Salihaj u përmend gjatë dëshmisë së...