E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: femite

Edhe në Zimbabwe ka luks, jeta e tranueme e fëmive të...

Festa dhe shpenzime pa fund, duket se asht edhe moto e fëmive të pasun të Zimbabwes, derisa postojnë në rrjetet sociale foto personale me...

Mjekët britanikë: Kjo asht metoda ma efikase për trajtimin e autizmit,...

Mjekët britanikë e kanë gjetë metodën e parë ma efikase për trajtimin e autizmit, me anë të së cilës fëmitë kanë shfaqë përmirësime të...
autizmi

Pesë shejat e hershme që paralajmërojnë autizmin

Rreth 1 në 68 fëmi ka nji çrregullim të spektrit të autizmit, dhe djemtë janë 4.5 herë ma të rrezikuem. Si çdo problem shëndetësor,...

Keshni me lot me këto… kur prindët tallen me fëmitë (foto)

Këta prindë janë prova e gjallë se selfiet nuk janë vetëm për gjeneratën e re. Nji seri imazhesh gazmore të prindëve që vnojnë në lojë...

Femnat e reja, viktimat ma të shpeshta të trafikimit n’Kosovë (video)

Trafikimi me qenie njerëzore vazhdon me qenë nji sfidë për institucionet e Kosovës. Autoritetet e rendit në Kosovë raportojnë se gratë që shfrytëzohen për prostitucion...

Operacion i madh, arrestohen 108 pedofilë të cilët merreshin me pornografi

Policia braziliane kanë arrestue 108 persona në operacionin ma të madh ndonjiherë kundër pedofilëve në Amerikën Latine. Të dyshuemit u arrestuen në 24 shtete dhe...

Loja e rrezikshme që po kërcënon fëmitë mbas Balenës së Kaltërt

Nji lojë e çuditshme që po qarkullon në Facebook i frymëzon fëmitë që të zhduken nga shtëpia për dy ditë. “48 hour Challenge” (sfida 48...

Spoti me fëmi i kushtoi randë Mimoza Kusari- Lilës

Mimoza Kusari-Lila ja ka pa sherrin nji spoti ku janë shfaq të mitun, mbasi PZAP'i për këtë video ka shqiptue denimin prej 3500 eurove. Ankesa...

Qe sa raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në...

Janë gjithsej 36 rate me fruth, të cilat po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK, dhe kjo gja asht ba e ditun nga vizita...

Kjo video e Zidane para 10 vjete, sot po ban bujë...

Përveçse nji futbollist, nji trajner dhe drejtues i shkëlqyem, Zinedine Zidane, asht edhe nji babë shembullor. Ai gjithmonë kujdeset për familjen e tij dhe i...