E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: FIFA

World Cup Russia 2018

Zyrtare: FIFA përcakton oraret e ndeshjeve në Kupën e Botës

FIFA ka publikue oraret e zhvillimit të ndeshjeve të Kampionatit Botnor “Rusi 2018”. Grupi A 14.06.2018, 17:00, Moskë: Rusi - A2 15.06.2018, 14:00, Yekaterinburg: A3 - A4 19.06.2018,...

Ronaldo, fituesi i çmimit ‘Lojtari i Vitit’ (foto)

FIFA ka zgjedh futbollistin e vitit 2017. Cristiano Ronaldo asht fituesi i çmimit “The Best” i dhanë nga shtëpia ma e madhe e futbollit në...

Renditja e re e FIFA: Ka me ju befasue pozita e...

Kosova ka shenue ngritje në renditjen e re të FIFA's. Kombëtarja e Kosovës ndodhet në vendin e 183, pamvarësisht rezultateve negative. Kjo ngritje asht ba për...

E zbulon FIFA: Këta janë finalistët për futbollistin ma të mirë...

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi apo Neymar? Kjo asht pyetja e shtrueme nga FIFA që ka konfirmue emnat e 3  finalistëve në garë për çmimin e...

Shihni sa poshtë ka ra Kosova (foto)

Kosova ka rrëshqitë edhe ma poshtë në renditjen e FIFA's. Kombëtarja jonë ka humbë edhe katër pozita tue ra në pozitën e 184 në renditje. Humbja...

Humbi ndjeshjen e FIFA’s në ‘PlayStation’, supermodelja detyrohet m’u deshë krejtësisht...

Nji nga sfidat që çdo adhurues i FIFA's në PlayStation dëshiron me vendosë asht me luejt atë që pëlqen tue vnue nji çikë të...

FIFA denon përjetësisht referin, i ndihmoi vetes me nxanë bastoren

Ndeshja mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit ka me u përsëritë. Dy kombëtaret afrikane kanë me u takue sërish mes vete edhe pse më 12...

FIFA tregon se kur ka me u luejt ndeshja Kroaci-Kosovë (foto)

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë, e cila u ndërpre mbramë, për shkak të reshjeve të shiut, ka me u luejt sot, thuhet në faqen...

Renditja e FIFA: Shihni ku janë Kosova e Shqipnia (foto)

FIFA ka publikue rendotjen e re te Kombetareve ne bote. Kosova me kete renditje pozicionohet e 180'ta, tue pesue ranie, shkruen Rrokum.TV Derisa, Shqipnia gjendet ne...

FIFA e ka nji lajm për ekipet kosovare

Federata e Futbollit të Kosovë ka njoftue të gjitha ekipet pjesëmarrëse në garat që organizohen nga FFK, për programin "FIFA Connect". Ekpet janë të obligueme të...