E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: formacionet

Gati loja Shkëndija-Milano, këto janë formacionet zyrtare (foto)

Shkëndija në ‘Telekom Arena’ zhvillon ndeshjen e kthimit ndaj Milanit në kuadër të Play Offit të Ligës së Europës. Ndeshja mes Shkëndijës dhe Milanit, fillon...

Kush po dominon n’Itali? Kështu duken formacionet e mundshme të ekipeve...

Liga italiane, Serie A, asht nji nga ligat që ka shpenzue ma së shumti deri tash në këtë afat kalimtar. Krejt kjo, falë Milanit që deri tash...

Publikohen formacionet për ndeshjen Trepça 89-Vikingur (foto)

Trepça ’89 dhe Vikingur kanë publikue formacionet zyrtare, para takimit të tyne në kuadër të Champions League. Ekipit kosovar i mjafton nji fitore 1-0 në këtë takim, mbas...

Luxemburg-Shqipni, formacionet zyrtare (foto)

Shqipnia sot ka me luejt ndeshje miqësore ndaj Luxemburgut në udhëtim. Ndeshja fillon n'orën 19:00./Rrokum.TV

Europa League: Formacionet e mundshme të përballjes finale

Sonte luhet finalja e Europa League, Ajax-Manchester United. Ndeshja luhet në Stockholm, n'orën 20:45 dhe portali Goal.com sjell parashikimet se kush kanë me qenë lojtarët...

Atletico Madrid-Real Madrid – Formacionet zyrtare (foto)

Fernando Torres ka me qenë së bashku me Anthonie Griezmann në sulmin e Atleticos, ndërsa Isco luen në vend të Bale në treshen sulmuese...

Real Madrid-Atletico Madrid – Këto janë formacionet zyrtare

Janë publikue formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Real Madrid – Atletico Madrid Ndeshja luhet n'orën 20:45. Real Madrid: Keylor, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Isco, Kroos,...

Real-Barça – Formacionet zyrtare

Real Madrid: Portier: Navas Mbrojtes: Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo, Mesfushorë: Casemiro, Kroos, Modrić, Sulmues: Bale, Benzema, Cristiano. Barcelona: Portier: Ter Stegen, Mbrojtes: Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Mesfushorë: Busquets, Rakitic, Iniesta, Sulmues: Messi,...

Sonte Shqipni-Bosnje, këto janë formacionet e mundshme

Shqipna luen sonte me Bosnjën e Hercegovinën në takim miqësor me fillim në 18:00h. Qe formacionet e mundshme: Shqipnia (5-4-1): Strakhosha; Hysaj, Veseli, Kukeli, Ajeti, Agolli; Lila,...

Sonte luen Barcelona, a ka me e ba fitoren e parë...

Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë me luejt sonte në Camp Nou, në orën 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive...