E Merkure, 29 Mars 2017

Tema: Francë

Kqyreni kush e ka vizitue Ramush Haradinajn në Francë (foto)

Bashkëshortja e liderit të Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj, Anita Muçaj-Haradinaj tashma e ka realizue nji vizitë te ai në Francë. Përderisa Haradinaj...

Policia kontrollon shtëpinë e kandidatit presidencial Francois Fillon (foto)

Policia franceze ka kontrollue shtëpinë parizene të kandidatit presidencial Francois Fillon, raporton BBC. Bastisja ishte pjesë e nji hetimi për pagesat e majme që i...

Mediat serbe: Qe provat e reja kundër Ramush Haradinajt që kanë...

Mbas shtyemjes së vendimit të Gjykatës së Apelit në qytetin francez Colmar për Ramush Haradinajn, Serbia thotë se ka me dërgue sërish prova të...
haradinaj

Haradinaj: I mbaj mend shefat e sotëm në Beograd, kur vinin...

Ish kryeministri i Kosovës, lider i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, nga Colmar i Francës, ku po mbahet me nji fletëarrest të Serbisë, ka...

Numër i madh i shqiptarëve i nxajnë dyert e gjykatës ku...

Sot kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka me dalë para gjykatës franceze në Colmar. Në këtë seancë pritet të...

Sot vendoset për Ramush Haradinajn

Sot merret vendimi i Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës. Gjykata e Apelit në qytetin francez, Colmar, sot ka me marrë vendimin lidhun me...

AAK: Qe kur presim lirimin e Ramush Haradinajt

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thanë se mbajtja për afër dy muej e Ramush Haradinajt në Francë,...

Kjo ju befason: Ku po e lypin Obama’n për president?! (foto)

Zgjedhjet presidenciale në Francë janë tue u afrue dhe kandidatët janë tre. I pari asht Francois Fillon, ish-kryeministër në kohën e Presidentit Sarkozy, tjetri...

Bastisen zyret e Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë...

Policia franceze i ka bastisë sot zyret qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, në perendim të Parisit,...

Haradinaj, protestuesve: Kemi me qenë bashkë në rrugëtimin tonë! (foto)

Lideri i AAK’s, Ramush Haradinaj, ka përgëzue protestuesit e sotëm të diasporës shqiptare të mbledhun në Colmar të Francës për me kundërshtue mbajtjen e...