E Shtune, 27 Maj 2017

Tema: Francë

Ky asht kryeministri i ri i Francës (foto)

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e ka emnue Edouard Philippe, kryeministër të ri të Francës. Philippe, 46-vjeçar, nuk asht nga partia e qendrës e presidentit të...

Le Pen e pranon humbjen, ja uron fitoren Macron’it

Simbas informatave nga Figaro, kandidatja per presidente ne zgjedhjet e sotme, Marine Le Pen e ka pranue humbjen ne balotazhin e sotem perballe Emmanuel...

Emmanuel Macron zgjedhet President me 65.5% të votave

Ne zgjedhjet e mbajtuna sot ne France per zgjedhjen e presidentit te ri, ka fitue Emmanuel Macron. Le Figaro njofton se Macron ka fitue me...

Zgjedhjet në Francë: Qe kush po prin simbas mediave belge

Ma shumë se 60 për qind të votuesve e kanë hedhë apo planifikojnë me hedhë votën e tyne në zgjedhjet presidenciale për Emmanuel Macronin,...

Francë, evakuohet muzeu Louvre ku Macron e kishte planifikue festën (video)

Oborri i muzeut të Louvre në Francë asht evakuue për shkak të nji alarmi të sigurisë. Këtë e ka ba të ditun Zyra për marrëdhanie...

Francë, disa femna protestojnë të deshuna kundër Le Pen (foto)

Disa femna kanë protestue pothuejse të deshuna kundër kandidates së ekstremit të djathë Marine Le Pen, gjatë ditës së sotme, ndërkohë që Franca shkon...

Zgjedhjet në Francë: Votuesit kanë me zgjedhë mes Macron dhe Le...

Votuesit francezë duhen me zgjedhe presidentin e tyne sot, mbas nji fushate te paparashikueshme qe e ka nda vendin. Zgjedhjet e raundit te dyte kane...

Macron dhe Le Pen ne debat te ashper

Dy kandidatet presidenciale perballen direkt ne debat televiziv Dy kandidatet per presidencen franceze, Emmanuel Macron nga qendra dhe Marine Le Pen nga e djathta ekstreme...

Marine Le Pen e sulmon Zidane’n

Kandidatja për presidente të Francës, Marine Le Pen, e ka kritikue Zindeine Zidane, mbasi ky publikisht e shprehi përkrahjen për kundërshtarin e saj në...

Macron homoseksual? Fillon sulmi ndaj tij

Nji fotomontazh i kandidatit favorit për zgjedhjet Presidenciale në Francë, Emmanuel Macron, ka ngjallë edhe nji herë polemika rreth tij. Fotomontazhi e qet Macron gjysë të...