E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: Francois Hollande

“Vetëm në fund kuptohet sa vlen nji burrë”. Muejt e fundit...

Mentori i tij, François Mitterrand, ka shkruar dikur se “vetëm në fund kuptohet sa vlen një burrë”, dhe pikërisht me këtë frymë Presidenti i...

Vendim befasues i Hollande për zgjedhjet presidenciale në Francë

Presidenti francez, Francois Hollande, ka deklarue sot se nuk ka me rikandidue për këtë pozitë. Siç transmeton Reuters, ky hap befasues i Hollande len të...

Nji vjet nga sulmet terroriste në Francë, presidenti Hollande viziton vendet...

Presidenti francez Francois Hollande vizitoi sot në Paris, secilin prej 7 vendeve ku ndodhën sulmet terroriste në nderim të 130 njerëzve që u vranë:...

Presidenti i Francës gëzon myslimanet

Presidenti francez, Francois Hollande, ka folë kundër idesë për ndalimin kombëtar të burkës, transmeton Klan Kosova. “Për aq kohë sa unë jam president, nuk ka...

Hollande: Autorët pranuen se ishin pjesë e ISIS, sulm i pastër...

Pengmarrja e nji kishe në qytetin Rouen, që tronditi Francën ditën e sotme ka detyrue Presidentin Francoi Hollande me shkue personalisht në vendngjarje ku...

Ironi dhe polemika në Francë, qe sa kushton berberi i Hollande!

Mos e besoni nëse doni, por berberi i presidentit francez Hollande paguhet 9800 euro në muej.  Nji lajm i tillë i publikuem nga mediat franceze...
video

VIDEO: Edi Rama shihet si lider i Ballkanit nga Merkel dhe...

Sot në Paris ka nisë Samiti i vendeve të Ballkanit Perendimor. Në takimin qendror që u mbajt në Pallatin presidencial Elysee, morën pjesë presidenti...

Mustafa, takim të randësishëm në Samitin e Parisit

Në samitin mes vendeve të Ballkanit perendimor dhe BE's, pritet që Unioni me i caktue disa fonde për me investue në infrastrukturën e vendeve të rajonit. Gjatë qëndrimit...

Franca nuk tërhekë projektligjin e ri të punës

  Presidenti francez insiston që reforma kontraverse e punës nuk tërhiqet. Grevistët bllokojnë hekurudhat.   ‘Projektligji nuk terhiqet dhe shume qarte i tregon performancat ma te mira...

Keshtu Hollande e priti Ramen n’Élysée

Kryeministri Edi Rama ishte dje në Francë, me ftesë të presidentit, Francois Hollande. Takimi ishte mbi ecuninë e bashkëpunimit rajonal në prag të Samitit të...