E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: fsk

Salvatore Couci

Komandanti i KFOR’it për mediumin serb: Na jemi e vetmja ushtri...

Komandanti i KFOR'it, gjenerali Salvatore Couci, tha se kjo forcë ushtarake mbetet ushtria e vetme në Kosovë, që siguron paqen. “Forcat e sigurisë e Kosovës...

Buxheti prej 53 milionë euro, a mjafton me ja nisë me...

Qeveria e Republikës së Kosovës, në buxhetin prej 2 miliard e 80 milionë eurosh i destinuem për vitin 2018, ka nda shumën prej 53...

Shqipnia qe disa ditë nën ujë, FSK niset me ju dalë...

Trupa të Forcave të Sigurisë së Kosovës sot po nisen drejt shtetit fqinj, Shqipnisë. Ata po shkojnë atje me nji mision humanitar, mbas përmbytjeve të...
Hashim Thaçi

Qe ku e mban fjalimin e fundvitit Presidenti Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka me mbajtë nji fjalim para pjesëtarëve të FSK's. Presidenti që simbas ligjit asht komandant suprem i Forcës së...

Ministri i FSK’s në konferencën ‘SHBA-Karta e Adriatikut-A5’

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK), Rrustem Berisha, me ftesë të Ministres së Mbrojtjes të Maqedonisë, Radmila Shekerinska – Jankovska po merr...

Presidenti Thaçi ka do fjalë për Ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritë komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Ramën. Mbas vizitës së suksesshme të Zavendës-ndihmës...

Transformimi i FSK’s n’ushtri asht në gjysë t’udhës

Sot në Kosovë po qëndron Ministri i Shtetit për Forca të Armatosuna i Britanisë së Madhe, Mark Lancaster, i cili ma parë asht takue...

Ky asht urimi i Thaçit për FSK’n në Ditën e Forcës...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi me rastin e 27 Nandorit, Ditës së Forcës ka urue të gjithë pjesëtarët e FSK's, tue e vlerësue shëmbëlltyrë...

FSK, gati me u ba ushtri

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thanë se FSK qysh tash ashtbe gatshme me u shendrrue në ushtri të vendit. Berisha...

Kështu u prit Ilir Meta në Kosovë (foto)

Garda ceremoniale e FSK's asht rreshtue sot në Gjilan m’i pritë dy presidentët, atë të Shqipnisë dhe Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta. Ata në...