E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: futboll

Qe cilat janë komentet e trajnerit Krasniqi për secilin lojtar të...

Përzgjedhësi i Perfaqesueses U-19 te Kosoves, Ramiz Krasniqi, ka thane ne Dite mbas Dite n'Rrokum se Kosova ka futbollistë te talentuem dhe cilësorë. "Synimi asht...
Italia

Zyrtare: Largim i madh në futbollin italian (foto)

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka dhanë dorëheqjen mbasi përfaqësuesja “axurre” dështoi m'u kualifikue në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Lajmi asht...

Rezultatet dhe tabela e javës së 13’të në Vala Superligën e...

Të Diellën janë zhvillue katër ndeshje të Superligë në futboll. Rezultatet: Vala Superliga Prishtina – Flamurtari 3:1 Llapi – Vllaznia 4:1 Trepça’89 – Liria 2:0 Drita – Besa 2:0 Vëllaznimi –...

Mos e huq: Kqyreni penalltinë ma të “trentë” najherë (video)

Kudo mundesh me i pritë surprizat, por në futboll ato priten gjithnji e ma shumë. Edhe pse njihet si sporti ma i bukur në botë,...

Ngjarje e randë për futbollin, portieri ndrron jetë në fushë mbas...

Nji ngjarje e randë ka ndodhë në futbollin e Indonezisë, ku portieri i nji ekipi futbolli ka humbë jetën në mënyrë tragjike. Simbas mediave, portieri...

E pabesueshme se çka huq ky lojtar!!! (video)

Nji futbollist holandez ka ba ndoshta dështimin ma të madh në historinë e futbollit. Dennis van Duinen i ekipit, Harkemase, asht ba viral në...

Prapë mujm me pasë ndeshje Shqipni-Serbi në futboll

Liga e Kombeve ka me nisë Shtatorin e vitit të ardhshëm, ndërkohë që Shqipnia tue pa pozicionimin aktual në renditjen e FIFA's, pritet me...

Pregadituni, sonte ka plot lojë

Edhe sonte asht nate e madhe sa i perket futbollit neper ligat europiane. Ne Itali, luhen ndeshje interesante, si Lazio-Napoli, Juventus-Fiorentina dhe AC Milan-Spal, te...

Zbulohet mbrapaskena, qe çka ndodh gjatë transmetimit të nji ndeshje (video)

Këtë fundjavë luhet java e 3'të e La Liga's spanjolle. Asht e përditshmja sportive, “AS”, që ka publikue nji video tue tregue se çka ndodh...

Ndryshim drastik në futboll: S’ka ma dy pjesë nga 45 minuta?...

Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit duket se ka me sjellë nji ndyshim të madh në lojën e futbollit. Asht tue u planifikue ndryshimi i kohës...