E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: futbolli

Kjo asht gjyqtarja e cila i ‘tranoi’ krejt lojtarët e...

Në Brazil futbolli nuk asht vetëm nji lojë; asht nji pasion që “ndezet” edhe ma shumë nga detajet ma të vogla. Lojtarët e Desire dhe...

Kështu u djeg stadiumi i ekipit të njoftun të futbollit (video)

Stadiumi Hongkou i ekipit të njoftun kinez Shanghai Shenhua asht përfshi nga zjarri por fatmirësisht nuk raportohet për viktima. Ngjarja ndodhi në mëngjesin e sotëm rreth...

Paret e bajnë të veten, qe si i ka ndryshue këta...

Media spanjolle ‘AS’ ka publikue nji video të transformimit të disa futbollistëve përgjatë viteve. Me anë të asaj video, ‘AS’ përpiqet me kallxue se si...

10 talentët ma të mirë në futboll simbas FourFourTwo

Gazeta prestigjioze, FourFourTwo ka publikue nji listë me talentët ma të mirë në botë. Kjo asht lista: 1. Dele Alli (Tottenham) 2. Kingsley Coman (Bayern Munich) 3. Renato...

Trepça ‘89 e fiton derbin, edhe forcon kreun!

Trepça ’89 ka triumfue në derbi ndaj Trepçës tue mposht me rezultat 3:1. Lideri i Vala Superligës së Kosovës në Futboll, Trepça ’89 ka vazhdue...
video

Video: Futbolli me robota, finalja Australi-SHBA

Australia dhe SHBA janë ekipet e robotëve që u përballën në finalen e garës së futbollit “Robocup Challenge” të zhvillueme në Kinë, si pjesë...

Ekipi i Feronikelit sjell nji risi në futbollin kosovar

Ekipi futbollistik Feronikeli ka hapë kanalin në Youtube dhe së shpejti ka me hap televizonin e parë si ekip futbolli në histori të futbollit kosovar. Simbas...

Prishtina u rikthehet fitoreve, po çka bani Feronikeli (Foto)

Prishtina ka marrë tri pikë në xhiron e dhetë të Vala Superligës së Kosovës, tue mposht 2:1 Trepçën. Mbas barazimit me Drenicën dhe humbjes prej...