E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: gafurr dugolli

Dugolli: Policia maqedonase sillej si në filma kur me arrestoi

Shefi i protokollit në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Gafurr Dugolli, n'emisionin “Info – Box” të RTV Dukagjinit, ka rrëfye për...

Ma n’fund lirohet Gafur Dugolli

Gafur Dugolli, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestu nga policia e Maqedonisë ditë...

Kercenojnë për lirimin e Dugollit me publikimin e “bombave” për Kumanovën!

Shokëve, miqve, ish-bashkëluftarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardh në majë të hundës nga lojnat e autoriteteve maqedonase me Gafurr...

Hajredin Kuçi: Gafurr Dugolli lirohet sot

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklarue se sot autoritetet maqedonase kane me lirue ish pjesëtarin e UÇK's, Gafurr Dugollin. Kuçi kallxoi se për këtë...
video

Qeveria ankohet në Bruksel për Gafurr Dugollin

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Ministri i FSK’s, Haki Demolli, ngriti çashtjen e arrestimit të ish-luftarit, Gafurr Dugolli nga autoritetet maqedonase, me fletë-arrest...

Kryeministri për arrestimin e Dugollit: Veprime të papranueshme, Serbia të heq...

Kryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa, tha se Qeveria e Kosovës ka reaguar lidhun me arrestimin e shefit të Protokollit të FSK’s, Gafurr...

Shteti cohet n’kambë për lirimin e Gafurr Dugollit

Në mbledhjen e sotshme të Qeverisë së Kosovës asht ngrit çashtja e arrestimit të Gafurr Dugollit nga autoritetet maqedonase. Ministri i FSK's, Haki Demolli, u...
video

I vazhdohet paraburgimi Gafurr Dugollit

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup i ka...
video

Fejzi Hajdari: Dugolli mundet me u lirue me angazhim minimal të...

Caktimi i masës së paraburgimit për Gafurr Dugollin, deshmon edhe nji herë se autoritetet maqedonase nuk respektojnë rregulla ligjore në raport me shqiptarët, kështu...