E shtunë, 23 Shtator 2017

Tema: gazetari

E dhimbshme, krokodili mbyt gazetarin e njoftun të ‘Financial Times’ (foto)

Paul McClean (24 vjet), gazetar në “Financial Times” ka ndrrue jetë t'Ejten, mbasi u sulmue nga nji krokodil në Sri Lanka. Bahet e ditun se...

Na ishte njiherë Tirana… shihni fotot e rralla të vitit 1921

Nji gazetar zvicran që vizitoi Tiranën në vjeshtën e vitit 1921, u largue me përshtypjet ma të mira nga ajo që pa dhe ndigjoi. Ai...

Macron ka këtë kërkesë për Erdogan’in lidhun me gazetarin e arrestuem

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i kërkoi dje homologut turk, Recep Tayyip Erdogan, lirimin e menjihershëm të gazetarit francez, Loup Bureau, i burgosun në Turqi...

Gazetari që u arrestue në Kosovë: Shqiptarët nderojnë ata që udhëhoqën...

Gazetari estonez Rodion Denissov i cili së bashku me bashkëshorten e tij Vera dhe kolegun letonez Juri Georgijeviq u arrestuen nga Policia e Kosovës...

Gazetari rus në transmetim live, shihni çka i ndodh (video)

Gazetari, Nikita Razvozzhayev, po raportonte në nji linjë të drejtpërdrejtë nga nji park në Moskë për televizionin rus NTV. Aty po shënohej dita e...

A e keni pa qysh e rreh grueja me grushta gazetarin...

Gazetari i “Stop” kërkoi shpjegim për krimin mjedisor edhe nga aksionerja dhe administratorja e firmës “Eu****”, Mirela Topulli. Por kjo e fundit, e gjendun përballë...

Gazetari shqiptar në krah të Jean Claude Van Damme (foto)

Gazetari i njoftun Blendi Fevziu njihet tashma për adhurimin e tij për udhëtimet. Ai shpesh herë publikon imazhe nga momentet e ndryshme gjatë udhëtimeve të...

Gazetari ndërpret lidhjen LIVE, për me pa nji femën…(video)

Gazetari i TV grek, SKAI, Giorgo Tselika, ndërpreu lidhjen LIVE nga Mikrolimano për shkak të nji femne. Gjithçka ndodhi në transmetim direkt mbasi çika kaloi...

Gazetari shqiptar: Po komunikoj me terroristin Lavdrim Muhaxheri, ky asht kërcënimi...

Shqiptari nga Kaçaniku i Kosovës, Lavdrim Muhaxheri nji eksponent i njoftun i ISIS dhe egzekutues barbar i shumë personave në Siri, ka lshue nji...

I riu shqiptar, pasuni €500 mln, e ironizon gazetari italian (video)

Gazetari italian Enrico Lucci e ka pregaditë nji reportazh në Tiranë për emisionin e tij “Nemo”, që transmetohet në rrjetin televiziv RAI 2. Lucci asht i...