E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: gazetari

Aida Dërguti përplaset me policinë, ndihmon gazetarin (foto)

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, mbas arrestimit të Kurtit, Kadaj-Bujupi dhe Haxhiut asht përplasë me policinë, shkruen Gazeta Blic. Dërguti mbas lëndimit të disa...

Shihni këtë moment kur gazetari gjatë trasmetimit live, detyrohet m’u largue...

Tërmeti i fuqishëm prej 7.3 ballë magnitudë i cili goditi kufinin verior mes Iranit dhe Irakut ju ka marrë jetën mbi 300 persona. Momenti i...
video

Kjo video po ban xhiron e botës, kjo asht arsyeja! (kujdes...

Kjo video ka ba xhiron e botës. Nji mafioz italian goditi brutalisht me kry nji gazetar, mbasi ai po e pyeste për lidhjet me ekstremin...

Policia publikon foto të sulmuesve të gazetarit kosovar, kërkohet ndihmë (foto)

Policia e Kosovës përmes publikimit të imazheve nga xhirimet e kamerve ku shihen sulmuesit e gazetarit Parim Olluri ka kërkue ndihmën për identifikim të...

Gazetari norvegjez që filmoi luftën e Kosovës kallxon si Kadri Veseli...

Gazetari norvegjez, Paul Refsdal kishte qenë reporter gjatë kohës së luftës në Kosovë. Në nji rrëfim për Periskopin ai flet përvojën e tij në Kosovë,...

Faton Ramadani flet përsëri për sulmin ndaj gazetarit Kajtazi

Faton Ramadani, cili u arrestue mbas sulmint te djeshëm ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, përsëri ka shkrue në profilin e tij në Facebook. Ramadani thotë se...

Sulmohet fizikisht gazetari Vehbi Kajtazi

Kryeredaktori i Insajderit, Vehbi Kajtazi asht sulmue sot fizikisht në qendër të Prishtinës. Këtë e kanë konfirmue për Telegrafin bashkëpunëtorë të Kajtazit. Rasti ka ndodh në...

Lirohet gazetari që u mbajt në burg si ‘kundërshtar’ i Erdoganit

Gazetari i njoftun turk, Kadri Gursel asht lirue nga burgu, por katër kolegët e tij, të gjithë gazetarë të gazetës opozitare 'Cumhuriyet', mbetën në...

E dhimbshme, krokodili mbyt gazetarin e njoftun të ‘Financial Times’ (foto)

Paul McClean (24 vjet), gazetar në “Financial Times” ka ndrrue jetë t'Ejten, mbasi u sulmue nga nji krokodil në Sri Lanka. Bahet e ditun se...

Na ishte njiherë Tirana… shihni fotot e rralla të vitit 1921

Nji gazetar zvicran që vizitoi Tiranën në vjeshtën e vitit 1921, u largue me përshtypjet ma të mira nga ajo që pa dhe ndigjoi. Ai...