E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Germany

Të rijtë kosovarë kanë me shkue me marrë praktika pune në...

Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi e ka prit në nji takim ministrin e Bujqësisë dhe Ushqimit të Gjermanisë, Christian Schmidt, me të cilin ka...

Mesazhe kercënuese, kaos në 9 shkolla në Gjermani

Ma s'paku 9 shkolla në Leipcig në Gjermaninë lindore ka marrë disa e-maile me të cilët kercënohet dhuna, ka thanë nji zadhanës i Policisë,...

Video: Shperthim në nji spital në Gjermani, vdesin 2 e plagosen...

Nji zjarr masiv ka kaplue Spitalin Universitar Bergmannsheil në qytetin Bochum, në veri-perëndim të Gjermanisë. Shtatë nga të plagosunit janë në gjendje kritike, ndërsa asht...

Keni me u habitë në cilin stadium u shfaq flamuri ‘Autokton’

Në ndeshjen mes Borussia M’gladbachut dhe Barcelonës asht shfaq flamuri i Shqipnisë së madhe. Flamuri i Shqipnisë së madhe, me mbishkrimin “Autokton”, asht shfaq në...

Alarm për bombë në nji tren në Gjermani

Në stacionin hekurudhor në Laipzig, policia ka evakuue zonën mbasi kanë marrë nji kercënim për bombë. Kercënimi për bombë u ba në nji tren, ku...

Arrestohen 3 militantë të ISIS mes refugjatëve në Gjermani

Tre refugjatë sirianë janë arrestue në Gjermani nën dyshimin se janë dërgue nga Shteti Islamik për me ndermarrë sulme në vendin që po i...

Ky asht gjermani që u grind me monstrën e Munich’ut

Zbulohet edhe identeti i qytetarit gjerman që ishte grind me sulmuesin e Munich. Bild Zeitung ka publikue foton e gjermanit dhe transkriptën e bisedës mes...

Gjermania ja ban bllok Turqisë, qe pse!

Shteti gjerman ka reague ndaj Turqisë e cila deshiron që me rivendosë denimin me vdekje, shkuen Gazeta Blic. Kjo e fundit simbas Int’l Spectator, ka...

Gjermania e ndalon zyrtarisht poligaminë dhe martesat e të mitunve!

Askush që vjen në Gjermani nuk ka të drejtë për të vënë rranjët e veta kulturore, apo besimet e tyne fetare, mbi ligjet tona”,...

Çka e pret Francen e Gjermaninë, kallxojnë meterologët!

Parashikuesit e motit kanë paralajmëru ma shumë të reshura në Francë dhe Gjermani, të dy vende këto që janë godit randë nga vërshimet. Deri tash...