E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: gjendja

Mbas 2 vjete, ma në fund vjen nji lajm i mirë...

Mbas thuejse dy vjetesh në Francë ma nuk asht në fuqi gjendja e jashtëzakonshme. Kryeministri i vendit, Edouard Philippe, të Merkurën tentoi me bind turistët...

Gjendja e randë e Takam mbas match’it me Joshua’n (foto)

Kampioni aktual i botës në kategorinë e randë të boksit botnor, Anthony Joshua, ka mbrojtë titujt e tij në IBF, WBA dhe WBO, mbasi...

Kjo asht gjendja e Tolajt mbas sulmit fizik

Ish-Sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Tolaj asht jashtë rrezikut për jetë. Ai asht sulmue fizikisht në mesditë dhe asht detyrue me marrë trajtim mjekësor. Zadhanësi...

Zbulohet kjo pamje, Zijadin Sela në gjendje të randë mbas dhunës...

Kryetari i LSHB's, Tahir Veliu, ka publikue nji fotografi me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, gjatë qëndrimit të tij në spitalin "Nana...

Fatmir Sejdiu shkruen për gjendjen e tij shëndetësore

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, para do dite ka pasë nji ndërhymje kirurgjike. Ai ka thanë se tash po ndjehet ma mirë dhe se...

Flet mjeku që e operoi ish presidentin, Fatmir Sejdiu. Kjo asht...

Presidenti Fatmir Sejdiu nji ditë ma parë ka kërkue ndihmë mjekësore mbas disa shtrëngimeve në zemër që kishte pasë. Dhembjet në gjoks, shtrëngimet, e plogështia,...

Përkeqësohet gjendja e të helmuemve në Mitrovicë, disa nisen drejt QKUK’s

116 raste me simptoma të helmimit kanë kërkue dje ndihmë në Spitalin e Mitrovicës. Këtë e ka konfirmue Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit...

Kjo asht gjendja shëndetësore e Zogajt

Drejtori i Shërbimit Korrektues, Sokol Zogaj asht sulmue mëngjesin e sotëm. Sulmi ndaj tij ka ndodh përderisa Zogaj po dilte nga banesa. Rastin e ka ba...

Kjo asht gjendja e ish kryeministrit Bajram Rexhepi

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, vazhdon të mbetet në komë të thellë, nën kujdesin e mjekëve në spitalin “Dr. Osman Mazhar” në Stamboll. Këtë e...

Kjo asht gjendja e ish kryeministrit Bajram Rexhepi

Ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, vazhdon të mbetet në komë. Por, gjendja e tij shëndetësore simbas zyrtarëve të ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë...