E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: gjumi

papa

E zbulon Papa: Kjo me ndodhë zakonisht kur lutem!

Papa Françesku ka pranue se nganjiherë dremit tue ba lutje. “Kur lutem, nganjiherë bie në gjumë”, tha ai në nji episod të nji programi televiziv...

Nëse keni flejt deri tash gjatë udhëtimeve mos e bani ma!...

Shumica prej nesh, gjatë udhëtimeve të gjata parapëlqejmë me flejt, me i klue ato ma lehtë. Por, duket se gjumi nuk asht edhe aq...

Keshni me lot, qe çka ju ndodh nëse ju kap gjumi...

Gjithmonë e kemi pas nji moment kur kemi dashtë me lanë gjithçka dhe vetëm me flejtë në gjumë. Kështu ndodh edhe në këto foto. Ato tregojnë nji...

Hotit i del gjumi vonë, qe çka thotë tash për AKR’n!

Shefi i grupit parlamentar të LDK's, Avdullah Hoti ka thanë se partia e Behgjet Pacollit nuk ka asnji arsye me ju bashkue koalicionit PAN. Këto...

Nëse e pini uthullën e mollës para se me flejt, qe...

Ekspertët këshillojnë se duheni me konsumue uthullën e mollës sidomos përpara se me flejt. Konsumimi i saj i holluem në ujë, trajton probleme të ndryshme...

“Dieta e bukuroshes së fjetun”, femnat vendosin veten në rrezik

Femnat po vendosin veten e tyne në rrezik serioz nëpërmjet të ashtëquejtunes “dieta e bukuroshes së fjetun”. Shumë popullore në webet pro anoreksisë, kjo dietë...

Çka ka me ju ndodhë nëse e konsumoni uthullën e mollës...

Ekspertët këshillojnë se duheni me konsumue uthullën e mollës sidomos përpara se me flejt. Konsumimi i saj i holluem në ujë, trajton probleme të ndryshme shëndetësore,...

Bjen me flejt me iPhone në gjoks, qe çka i ndodh...

Nji britanik ra me flejt në diell, derisa në gjoks kishte vendosë telefonin iPhone dhe kabllin e ndigjueseve. Por, Daniel Da Silva u habit kur u çue. 29-vjeçarit i ishte...

Mungesa e gjumit e rrit rrezikun e vdekjes!

Smundjet e enëve të gjakut që furnizojnë zemrën dhe trunin janë shkaqet kryesore të vdekjes. Simbas nji studimi të fundit, gjumi i paktë mundet me...

Çka i bjen nëse çdo natë ju del gjumi në këtë...

Nëse nuk e dini, ka sisteme të mbrendshme dhe orë të ndryshme trupore të cilat ndihmojnë në kryemjen e funksioneve trupore. Mirëqenia jonë shpirtnore dhe...