E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Gjykata Speciale

Ligji për Gjykatën Speciale – Ky asht veprimi i OVLUÇK’s

Organizatat e daluna nga lufta e UÇK's kanë me fillue sot me nënshkrimin e peticionit, përmes të cilit kërkojnë që Kuvendi i Kosovës me...

Kush po e kërkon ndryshimin e Ligjit për Specialen?

Organizata e Veteranëve të Luftës se Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot mban nji konferencë për media me anë së cilës ka me kërkue ndryshimin...

Avokati Gashi tregon se kush munden me qenë të akuzuem nga...

Gjykata Speciale për Kosovën nuk ka te baj me ngritjen e aktakuzave, por bahen nga prokuroret ne kuader te kesaj Gjykate qe kane zyret...

Qeveria merr këtë vendim lidhun me Gjykatën Speciale

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbrojtjen e qytetareve që munden me qenë pjesë e akuzave nga dhomat e specializueme, tue mbulue shpenzimet...

Tahiri takon Trendafiloven, qe çka biseduen për Gjykatën Speciale

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritë sot në takim kryetaren e Dhomave të Specializueme të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, si dhe Administratoren e Dhomave...
Ekaterina Trendafilova

Kryetarja e Gjykatës Speciale vjen në Kosovë, qe me kend takohet

Në kuadër të vizitës së saj të parë në Kosovë si kryetare e Dhomave të Specializueme të Kosovës, gjykatësja Ekaterina Trendafilova së bashku me...
David Schwendiman

Prokurori i Gjykatës Speciale jep nji mesazh të fortë për Kosovën

David Schwendiman, prokurori i Gjykatës Speciale për krime të kryeme në Kosovë në vitet e 90'ta, ka shprehë përkushtim me ba çdo gja të...

Vjen në Kosovë për herë të parë, kryetarja e Gjykatës Speciale

Ekaterina Trendafilova, Kryetarja e Dhomave të Specializueme të Kosovës, do ta vizitojë Kosovën për herë të parë, gjatë javës së ardhshme. Vizita e saj, siç...

Qe cilat janë obligimet e Kosovës ndaj të akuzuemve nga Gjykata...

Fillimi i punës së Gjykatës Speciale dhe procedimi i aktakuzave eventuale, ka me ndikue edhe te buxheti i Republikës së Kosovës, thojnë zyrtarë të...

Serwer ‘godet’ Thaçin lidhun me pasaportat e Shqipnisë

Pajisja e qytetarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipnisë, ashtu siç i kërkoi para do dite presidenti Hashim Thaçi homologut të tij Ilir Meta,...