E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: Gjykata Themelore

Ndodh edhe kjo, Veseli e Haliti denohen prej Gjykatës!

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli asht gjobit nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si deshmitar në gjykimin e deputetëve të VV's. Gjykata Themelore në...
Terrorizmi

42 vjet burg për 7 të akuzuemit për terrorizëm

Imami Zeqerija Qazimi dhe 6 persona tjerë, janë dënue gjithsej me 42 vjet burgim, nga Gjykata Themelore në Ferizaj, për rekrutim dhe nxitje të...

Me sa vjet burg u dënue imami i akuzuem për terrorizëm?

GjykataThemelore në Ferizaj e shpalli fajtor imamin Zeqiria Qazimi nga Gjilani, i akuzuem për rekrutim dhe nxitje të terrorizmit në vend. Qazimi u dënue me...
gjykata.jpg

Prishtinë: Për 11 të akuzuemit për terrorizëm rreth 15 vjet burg

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë u shpall aktgjykimi për 11 të akuzuem. Në Departamentin për Krime të Randa sot u shpall aktgjykimi në çashtjen penale...
azemiii

Ka fillue seanca ndaj Azem Syles

Ka fillue seanca ndegjimore ndaj ish-deputetit Azem Syla. Prokurori i rastit ka kerkue nji muej paraburgim, megjithatë, i mbetet gjyqtarit të vendos. Me kerkesën e prokurorit...
policia-7.jpg

Në paraburgim 6 të arrestuemit nga aksioni i djeshëm i EULEX...

Gjykata Themelore e Prishtinës ka aprovue kërkesën e prokurorit të EULEX, Danilo Ceccareli, që gjashtë të arrestuemve të sotëm me iu caktue masa e...

Për here të pare, Serbia paguen kompensim për familjet e shqiptarëve...

Gjykata Themelore në Beograd, ka marë vendimin që Republika e Serbisë me i pague 25.9 Dinar (210.000 Euro) kompensim, 24 të afërmve të 14...

Qe qysh i quen Gjykata Themelore të akuzuemit për terrorizëm

7 persona akuzohen për vepra që lidhen me terrorizmin, por gjykata tashma mund të ketë “vendos” për rastin në fjalë. Gjykata Themelore në Prishtinë, ku...

Gjykata Themelore në Prishtinë denon 3 persona me burg për terrorizëm

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti i Krimeve të Randa - ka njoftue se janë denue me burg tre shtetas kosovarë T.I. I.Z. dhe...
video

I vazhdohet paraburgimi Gafurr Dugollit

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup i ka...