E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Golli

Falcao e jep gollin e vitit, kqyreni prej ku ka realizue...

Radamel Falcao ka shenue nji nga gollat ma të bukur të vitit në Francë. Sulmuesi i AS Monaco, realizoi nga rreth 40 metra, në ndeshjen...

Edhe kjo i ndodhi Milanit, portieri i jep goll në minutën...

Milan ndrroi trajnerin, por jo edhe zakonin e deshtimeve kete sezon. Gattuso debutoi si trajner i kuqezijve, por ne menyren ma te keqe, shkruen Rrokum.TV Ekipi...
Carlos

Dy dekada nga golli i çuditshëm i Roberto Carlos, as ai...

Kanë kalue rreth 20 vjet që nga momenti kur Roberto Carlos shënoi nji prej gollave ma të famshëm të të gjitha kohëve, me nji...

Golli i Messit, komentatori arab shpërthen kundër referit skandaloz (video)

Në përballjen mes Valencias dhe Barcelonës u vërtetue se sa e nevojshme asht që edhe në Spanjë të vendoset sistemi “VAR”. Lionel Messi shënoi goll...

A keni pa shpejtësi ma të madhe se kjo? Kqyreni çfarë...

Indoneziani Terens Puhiri mundet me u ba lojtari ma i shpejte ne bote, gjykue nga golli qe ka shenue. Lojtari ne fjale ka shenue goll...

Mos e huq: Si në play station, 43 pasime dhe goll!...

Milan i asht rikthye fitores te Merkuren, kur ka mposhte Chievon si mysafir me rezultat të thellë 1-4. Përveç fitores bindese, u pa edhe loja...

Talenti 19 vjeçar e ‘kall’ stadiumin me gollin në minutën e...

Patrick Cutrone tashma asht konfirmue si talenti i radhes i ekipit italian, AC Milan. Ai mbrame ka shenue gollin e fitores ne nji ndeshje dramatike...

Milot Rashica, supergoll kundër Ajax’it (video)

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka shënue supergoll për Vitessen në ndeshjen ndaj Ajaxit, për me thellue epërsinë në 0:2

Bale zgjedh gollen ma të bukur në karrierë, shihne (video)

Gareth Bale, ka kallxue se goli ndaj Atletico Madridit në finale të Ligës së Kampionëve dhe fitimi i “La Decimas”, janë momente të paharrueshme...

Shqiptari e jep gollin e vitit në Zvicër (video)

Benjamin Kololli ka vazhdue shkëlqimin e tij në kampionatin zvicran me Lausanne'n. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, ka qenë titullar si gjithnji për ekipin e...