E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: greqi

Çika që mbron ‘Sulltanin’… grekët tranohen mbas biondes së Erdoganit (foto)

Ekipi i sigurisë së Presidentit të Turqisë, Erdogan, asht nji nga shërbimet ma të pregadituna dhe të famshme, por askush nuk kishte me mendue...

Kqyreni çka ban Erdogani gjatë debatit me presidentin grek (video)

Nji mesazh i shkruem nga Ministri i Jashtëm turk, asht marrë nga presidenti Recep Tayyip Erdogan, përpara kamerave, derisa homologu i tij grek, Prokopis...

Erdogan, vizitë historike në Greqi – Qe sa policë kanë me...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, fillon sot nji vizitë historike në Greqi, për me i përmirësue raportet mes dy vendeve fqije, marrëdhaniet e të...

Katastrofa në Greqi, paralajmërohet edhe ma e keqja (foto)

Dheta persona kanë humb jetën të Mërkurën në Greqi, në atë që e konsiderojnë si nji katastrofë biblike, mbasi nji valë e keqe moti,...
video

Stuhi dhe përmbytje në Greqi, shkon në 14 numri i viktimave...

Si pasojë e motit të keq dhe përmbytjeve në shtetin në Greqi ka shkue në 14 numri i viktima. Mediat greke shkruejnë se zonat ma...

Dalin emnat dhe fotot: Qe dy shqiptarët që vranë avokatin grek...

Policia greke ka publikue fotot dhe identitetin e dy vrasësve shqiptarë të avokatit grek, Mixalis Zafiropoulos, raporton TV Klan. Njani prej tyne asht Lavdimir Brahimaj,...
besnikhasi

Lajm shumë i keq për Besnik Hasin (foto)

Aventura e Besnik Hasit në krye të Olympiacos, ka përfundue ditën e djeshme, pesë javë mbas fillimit të kampionatit grek dhe pak ma tepër...

Shihni çka bajnë protestuesit e dhunshëm n’Athinë (video)

Koktej mollotovi dhe gazlotsjellës përfshinë rudhët e Athinës mbramjen e shkueme në nji tubim të krahut të majtë, të cilët shënuen katërvjetorin e vrasjes...

Injorimi i Hasit i ban nervozë mediat në Greqi

Pak ditë ma parë, trajneri gjakovar, Besnik Hasi, asht gjendë në vështirësi, mbasi gjatë takimit ndaj Asteras Tripol, tifozët e Olimpiakos kanë shpalosë nji banderolë,...

Pamje nga goditja e fortë e tërmetit në Turqi dhe Greqi...

Nji tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7 ka vra të paktën dy persona në ishullin grek Kos dhe ka plagosë 200 të tjerë në...