E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: hahn

johanes hahn

E vulos Hahn: Ja kallxon ‘derën’ Serbisë për Kosovën!

Komisionieri për Zgjanim në Bashkimin Europian, Johanes Hahn e ka theksue edhe nji herë se normalizmi i raporteve me Kosovën asht dhe mbetet kusht...

Mogherini e Hahn e presin Brnabic, kjo asht kërkesa për Serbinë

Përfaqësuesja e Naltë e BE's, Federica Mogherini ka thanë se pret që faza e re e dialogut Beograd-Prishtinë me qenë e suksesshme. Mbas takimit me...

Meta pret Hahn: Liberalizimi i domosdoshëm për Kosovën

Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta, gjatë nji takimi sot në Tiranë me komisionarin e BE's për Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, tha se liberalizimi...

Hahn dhe 250 gazetarë zbarkojnë në Tiranë për ‘lirinë e mediave’

Ma shumë se 250 përfaqësues të mediave nga Bashkimi Europian dhe Ballkani Perëndimor kanë m'u mbledhë në nji konferencë të posaçme në Tiranë më...
Dhurata Hoxha

Kërkohet presion mbi opozitën lidhun me Demarkacionin

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha tha para anëtarëve të Komisionit për Integrime se në vizitën e saj në Bruksel ka marrë mesazhe të...

Hoxha takohet me Hahn, merr mbështetje për Kosovën (foto)

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka takue Johanes Hahn, komisionar për zgjanim i Bashkimit Europian, me ç‘rast ka diskutue për agjendën integruese të...

Pacolli: Komisioni Europian ka me vazhdue me mbështetë Kosovën (foto-video)

Zavendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, asht takue sot në Bruksel me Komisionerin për Politikën Europiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për...

Mogherini dhe Hahn i bajnë bashkë në New York liderët e...

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, dhe Komisioneri për zgjanim i bllokut, Johannes Hahn, takuen udhëheqësit e gjashtë vendeve të...

Hahn i thurë lavde Vucic’it për Kosovën

Komisioneri europian, Johannes Hahn, ka thanë se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, asht tregue tepër i guximshëm me thirrjen për dialog të mbrendshëm me...
johanes hahn

Hahn ia ban me dije Serbisë: Pa normalizim me Kosovën…

Komisioneri europian për zgjanim, Johannes Hahn, ka thanë sot në Beograd se Brukseli nuk dëshiron sjelljen e problemit të Kosovës edhe në Bashkimin Europian. Gjatë...