E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: hahn

johanes hahn

Hahn ia ban me dije Serbisë: Pa normalizim me Kosovën…

Komisioneri europian për zgjanim, Johannes Hahn, ka thanë sot në Beograd se Brukseli nuk dëshiron sjelljen e problemit të Kosovës edhe në Bashkimin Europian. Gjatë...
johanneshahn.jpg

Kështu e quen Hahn nismën e Vucic për dialogun rreth Kosovës

Komisioneri i BE për Politika Europiane të Fqijësisë dhe Negociatat e Zgjanimit, Johannes Hahn, tha se nisma e presidentit serb, Aleksandar Vucic, me nisë...

Hahn vjen me nji porosi të preme për Qeverinë e re

Komisioneri Europian për Zgjanim dhe Politikë Fqinjësore, Johannes Hahn ka thanë se krijimi i institucioneve të Kosovës asht nji hap i randësishëm. Tue theksue se...

Hahn – Mustafës: Urgjente formimi i Qeverisë pro-europiane!

Në takimin e Kryeministrave të shteteve të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri për Zgjanim, Johannes Hahn ka bisedue me Kryeministrin në detyrë të Kosovës, Isa Mustafa,...

Hahn për liderët e Ballkanit: Krijone nji zonë ekonomike

Pak minuta përpara fillimit të takimit me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, eurokomisioneri Johanes Hahn ka publikue në profilin e tij në rrjetin...

Çka thotë për idenë e ‘bashkimit kombëtar’ Hahn!

Komisioneri për Fqinjësinë Europiane dhe Negociatat e Zgjanimit, Johannes Hahn, hedh dritë mbi nji sërë çashtjesh të aktualitetit politik në vend, ku tregon perspektivën...
hahn

E vulos Hahn: Vendet e Ballkanit m’u ba pjesë e BE’s

Brukseli dëshiron që vendet e Ballkanit Perëndimor m'u ba anëtare të Bashkimit Europian dhe njana nga arsyet kryesore për këtë asht që të rijtë...

Qysh i komenton Hahn deklaratat për bashkim të Kosovës me...

Komisioneri për Fqinjësinë Europiane dhe Negociatat e Zgjanimit, Johannes Hahn, hedh dritë mbi nji sërë çashtjesh të aktualitetit politik në vend, ku tregon prespektivën...

S’pajtohen për gjuhën shqipe: Sela përplaset me Hahn!

Komisioneri për Zgjanim i BE's Johanes Hahn ka zhvillue nji takim jo të zakonshëm me liderin e LR-PDSH's, Ziadin Sela. Ky i fundit asht tregue...

Ky asht mesazhi i Hahn për formimin e Qeverisë së Kosovës

Shefi i Bashkimit Europian për Zgjanim, Johannes Hahn, ka thanë se shpreson se partive politike në Kosovë nuk kanë me ju dashtë plot 9...