E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: hahn

Hahn takohet me Vucic’in, folin për vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd

Komisioneri për zgjanim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn mbramë ka arritë në Serbi kurse sot ka zhvillue nji takim me Presidentin serb, Aleksandar Vucic. Tue...

Hahn: Përparimi në dialog, parakusht për hymje në BE

Komisioneri Europian për Zgjanim, Johannes Hahn, i cili po qëndron në Beograd, ka përsërit se përparimi në dialogun Beograd - Prishtinë, asht parakusht për...

Hahn i bindun që Mustafa ka m’u pajtue për tregun e...

Zyrtarët europianë janë të bindun se Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka me përkrahë në Samitin e Triestenit idenë e tregut të përbashkët, të...

Hahn pret që Prishtina me konfirmue përkushtimin ndaj dialogut

Komisari europian për Zgjanim, Johanes Hahn, deklaroi të Martën se përparimi në dialogun Beograd-Prishtinë asht parakusht për perspektivën e hymjes në BE dhe shprehu pritjet...

Hahn t’Ejten në Beograd, kjo asht arsyeja

Komisari Europian për Zgjanim dhe politika të fqinjësisë Johanes Hahn ka me qëndrue të Ejten për vizitë zyrtare në Serbi. Ai, siç asht paralajmërue, ka...

Kjo asht kritika e Thaçit për BE’n dhe Komisionerin Hahn!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës zyrtare në Vjenë ka zhvillue nji intervistë me Agjencinë Austriake të Lajmeve APA. Në këtë intervistë kreu i...

Çka thotë Hahn për rrximin e Qeverisë? (foto)

Komisioneri Europian për Politikat e Fqijësisë dhe Zgjanim, Johannes Hahn ka reague mbas rrximit të Qeverisë së Kosovës. Hahn ka shprehë keqardhje për rrximin e...

Hahn e pret Xhaferin, duhet me u formue edhe Qeveria (foto)

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tashma ka realizue takimin e parë zyrtar në Bruksel me Eurokomisionerin për zgjanim, Johannes Hahn.  Në...

Mogherini e Hahn: Demarkacioni, mandej vizat

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takue sot në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini, dhe...

Hoxhaj takohet me Hahn: Jemi gati me ba hapin tjetër drejt...

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj sot e ka takue komisionerin Johanes Hahn. Me anë të nji postimi në Twitter, ministri Hoxhaj ka shkrue se Kosova...