E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: hahn

Hahn: Raporti ka vlerësue përparimin që ka ba Kosova

Komisioneri për Politika Europiane të Fqijësisë dhe Negociata të Zgjanimit, tashma ka fillue takimin me Presidentin Hashim Thaçi. Vizita e tij asht fokusue në lansimin...
johanes hahn

Hahn në Beograd flet edhe për marrëdhaniet Kosovë-Serbi

Komisioneri i BE's për politikat e fqijësisë dhe negociatat për zgjanim, Johannes Hahn, ndodhet në Beograd për nji vizitë gjatë së cilës ka me...

Reforma në drejtësi në fokus të bisedimeve Rama-Hahn-Mogherini

U zhvillue në Bruksel takimi i VIII i Këshillit të Stabilizimit dhe Asociimit Shqipni-BE. Takimi u drejtue nga kryeministri Edi Rama. Në këtë takim referoi Zavendëspresidentja...

Çka po e shqetëson BE’n tash për Turqinë!

Bashkimi Europian ka shpreh “shqetësim” lidhun me arrestimet dhe shkarkimet e mija njerëzve në Turqi, të cilët janë të dyshuem për perfshimje në përpjekjen...
demarkacioni

Pa demarkacionin s’ka viza

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johanes Hahn, ka arrit me i ba bashkë të Marten poziten me opoziten në Kosovë. Me ftesë të...

Hahn godet Opoziten: Pa zgjidhjen e Demarkacionit s’ka liberalizim!

Hahn nje nji konferencë për media mbas takimit me liderat e vendit te pozites dhe opozites ka thanë se pa zgjidhjen e çashtjes së...
johanneshahn.jpg

Hahn sot i bashkon pozitën e opozitën

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, sot ka me qendrue për vizitë zyrtare në Kosovë, ku që nga mëngjesi ka me...
lideratmakedoni

Anulohet takimi i liderave në Vjenë

24Vest ban të ditun se asht anulu takimi i liderave të partive nënshkruese të marrëveshjes së Ohrit, e cila duhej të mbahej nesër në...