E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: hapja

Zbulohen detaje: Shpijuni sovjetik telefonoi gazetarët, mbas 25 minutave ka me...

Publikimi i dosjes mbi vrasjen e Presidentit amerikan, John F. Kennedy ka shkaktue valë në krejt botën. Nji prej dokumenteve ma interesantë asht ai që...

KQZ: Krejt vendvotimet janë hap me kohë pa asnji pengesë

Kryetarja e KQZ's, Valdete Daka ka mbajt konferencën e parë për media sot mbas hapjes së vendvotimeve. Ajo ka thanë se të gjitha vendvotimet janë...

T’Ejten hapet konkursi për pranimin e 15 mijë e 255 studentëve...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka aprovue sot numrin e studentëve të rijë, të cilët kanë m'u pranue në programet e...

“Fjala” hapi fushatën zgjedhore ndryshe nga partitë tjera

Subjekti politik "Fjala", hapi fushatën zgjedhore në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, me ç’rast aty foli kryetari i kësaj partie Gëzim Kelmendi. Kelmendi tha se...

Pishina e Gërmisë, kjo asht dita kur hapet

Pishina e Gërmisë, asht nji nga hapsinat ku banorët  e kryeqytetit kalojnë kohën gjatën ditëve të nxeta të verës. Edhe këtë vit, pishina e vetme...

Xhiha ban hapjen e konferencës për teknologji: E randësishme se i...

Ka fillue të mbahet konferenca e tretë për vajzat në teknologji. Vllaznim Xhiha, anëtar i Bordit në RIT Kosova bani hapjen e konferencës, ndërsa me...

Hapen dy panaire në Prishtinë

Sot bahet hapja solemne e Panairit Ndërkombëtar të Edukimit dhe Panairit Ndërkombëtar të Turizmit dhe Sportit. Qëllim kryesor i Panairit Ndërkombëtar të Edukimit, asht informimi...

LIVE: Arkeologat grek hapin varrin e Jezu Krishtit në Jeruzalem (foto,...

Varri i restauruem ku besohet se asht varros trupi i Jezusit mbas kryqëzimit të tij po zbulohet zyrtarisht në nji ceremoni në Kishën e...

Nuk hapet nesër ura mbi lumin Ibër

Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakic ka thanë se ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë nuk ka me qenë e hapun deri në...