E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: haradinaj

Haradinaj n’zyrën e tij pati sot nji vizitë të veçantë (foto)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe këtë të Shtunë ka prit në zyrën e tij përfaqësues të shoqatave të ndryshme dhe mysafirë të ndryshëm. Por,...

Haradinaj e paralajmëron Vetëvendosjen, kjo asht arsyeja!

Qeveria asht ndrrue, por Vetëvendosje asht ende në opozitë. Megjithatë, Kryeministri Ramush Haradinaj nuk mendon se kjo parti ka me ba opozitën e njajtë edhe...

Haradinaj kallxon kur kanë m’u pague veteranët

Kryeministri Ramush Haradinaj mohon se Qeveria ka me shfrytëzue fondet e sigurimeve shëndetësore për me i pague pensionet e veteranëve të lutës. Ai thotë se...

Kjo asht kërkesa interesante e Pacollit për Haradinajt

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkue nga Kryeministri, Ramush Haradianaj, shqyrtimin e nisjes së procedurave ligjore për...

Haradinaj: T’ja zbardhim fytyrën Kosovës me zgjedhje të mira

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka falënderue partitë politike, për korrektësinë e tregueme gjatë fushatës parazgjedhore, për zgjedhjet lokale që do të mbahen me...

Haradinaj siguron veteranët: Javën tjetër i merrni pagat

Kryeministri i Kosovës, njiherësh kryetar i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajt nji tubim me veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Ky asht mesazhi i Haradinajt për përvjetorin e lumtunimit të Nanës...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përkujton 14-vjetorin e Lumtunimit të Nanë Terezës, nga Papa Gjon Pali i Dytë. Nana Terezë, e shejtnueme nga Papa Françesku...

Haradinaj kërkon shfuqizimin e vendimit për ndaljen e pensioneve për këto...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i asht drejtue me shkresë zyrtare Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica lidhun me shqyrtimin e vendimit...

Zotohet Haradinaj: Autostrada për Gjilan ka m’u ba

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim Nënkryetarin e Komunës së Gjilanit, njiherit edhe kandidat për Kryetar të kësaj...

Haradinaj: Bjeshkët e Deçanit janë tonat deri në Çakorr

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës (AAK) sot përmbylli fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale në Deçan me qytetarë. Kandidati për kryetar Bashkim Ramosaj, tha se oferta...