E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Hashim Thaçi

Hashim Thaçi

Presidenti Thaci takohet me presidentin e Malit te Zi, qe çka...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, asht takue sot në Sofje me homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast, Thaçi, ka deklarue se marrëdhaniet...

Kështu u prit Ilir Meta në Kosovë (foto)

Garda ceremoniale e FSK's asht rreshtue sot në Gjilan m’i pritë dy presidentët, atë të Shqipnisë dhe Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta. Ata në...

Presidenti Thaçi takon Sekretarin e NATO’s, qe për çka folën

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvillue nji takim në Kanada edhe me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO's, Jens Stoltenberg. Presidenti Thaçi dhe...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi në gradimin e tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë...

Asht mbajt ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë, në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi: Edhe serbët duhen me votue themelimin e FAK’ut, asht...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se shëndrrimi i FSK's në Forca të Armatosuna të Kosovës asht në interes të të gjithëve, edhe në...
thaçi lunacek

Presidenti Thaçi pret në takim lamtumirës Ulrike Lunacek

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pret sot në nji takim lamtumirës, anëtaren e Parlamentit Europian, njiherit raportuesen për Kosovën, Ulrike Lunacek. Takimi i Thaçit me...

Thaçi për “Der Standard”: Komisioni Europian, i padrejtë me Kosovën (foto/intervista)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksue se Komisioni Europian asht i padrejtë me Kosovën. Ai këtë deklaratë e ka thanë në nji intervistë për...

Vjosa Osmani, akuza të randa për Hashim Thaçin

Vjosa Osmani, deputetja e LDK's, në emën të grupit parlamentar ka folë për disa nga shkeljet që simbas saj asht tue i ba presidenti...

Si i prishën raportet Thaçi dhe Rama, prapaskenat e bisedimeve me...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kishin raporte të shkëlqyera miqësore. Nga dëshira për t’u portretuar si liderët më...
Hashim Thaçi

A ka të drejtë presidenti me qenë pjesë e fushatës? Flet...

Njohësi i çashtjeve kushtetuese në vend, Riza Smaka, ka folë për Gazeta Blic rreth pjesëmarrjes së presidentit në fushatën zgjedhore. Smaka ka thanë se, nji...