E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: hetimi

Ky gazetar në Shqipni vjen me nji lajm për Tahirin!

Prokuroria e Katanias ka nis procedim penal ndaj ish-ministrit të Mbrendshëm Saimir Tahiri. Përmes nji postimi në rrjetin social 'Facebook', gazetari Artan Hoxha thotë se...

Veseli, leter Lumezit: Kerkon hetim per akuzat e deputetes se VV...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërgue letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj...

Veseli: Nga Kallnori, i pari do ta nënshkruej hetimin e SHIK’ut,...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, mbas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore tue e përmend hetimin e...
eulexkosovo

Konfirmohet, EULEX po hetohet në disa pista

Misioni Europian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) asht nën hetime nga nji komision i formuem në Bruksel. Deri të ky veprim ka ardhë...

EULEX e konfirmon lajmin për hetimin e gjyqtarit Simmons

Mbas lajmeve të publikueme në media në lidhje me gjyqtarin Malcolm Simmons, EULEX ka l'shue nji komunikatë për media, tue thanë se ka qenë...
aleksandarlumeziii

Dështon përpjekja e Kompanisë “Koha” dhe Hasanit – E drejta në...

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Randa, ka përfundue procesin e grumbullimit të gjitha informacioneve dhe fakteve të nevojshme që lidhen me...

Kundërkorrupcioni gati me hetue deputetin e VV’s, arsyeja asht kjo! (dokument)

Lëvizja Vetëvendosje asht shpreh kundër privatizimit i cili asht ba në Kosovë, ngase simbas tyne, punëtorët po mbesin në rrugë. Por, edhe deputeti i...

Kush janë agjentët e shërbimit sekret të paprekshëm për rastin e...

Agjentët e dyshuem në rastin e 'Lagjes së Trimave' të Kumanovës janë të paprekshëm, edhe pse t'akuzuemit kanë piketue emna të caktuem, ndërsa kjo...

Ku duhet me fillue hetimi ndërkombëtar në rastin ‘Kumanova’

Dënimi i pjesëtarëve të grupit të Kumanovës me 746 vjet burg dhe 8 personave me burgim të përjetshëm, ka nxit reagime në opinion. E për...
Ramush Haradinaj

Kryeministri Haradinaj ka këtë kërkesë për rastin Kumanova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reague ndaj vendimit të Gjykatës në Shkup për grupin "Kumanova". Haradinaj ka thanë se drejtësia duhet të vihet në...