E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: interpol

Kështu u largue Haradinaj nga lista e INTERPOL’it

UNMIK'u ka ba të ditun se në Dhetor të vitit 2016, Interpolit i asht kërkue nga Kosova që të hiqen urdhënarrestet ndërkombëtare kundër 20...

Çka thotë Vulin për heqjen e Haradinajt nga lista e Interpolit?

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, tha të Hanën se të gjithë anëtarët e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkueme duhen pyetë...

Qe kush bani kërkesë që INTERPOL me heq Haradinajn nga lista

Ramush Haradinaj nuk ka me u arrestue ma në asnji prej vendeve që kanë bashkëpunim me INTERPOL’in, mbasi ky institucion hoqi emnin e Kryeministrit...
Ramush Haradinaj

INTERPOL e heq Haradinajn nga lista, Serbia assesi s’po mundet m’u...

Serbia assesi nuk po mundet me u pajtue me faktin se, INTERPOL hoqi nga lista e të kërkuemve kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe...

Kongresmeni Engel: Rusët e kinezët na mashtruen në INTERPOL për Palestinën...

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, ka thanë se kinezët dhe rusët e mashtruen Amerikën gjatë Asamblesë së Përgjithshme vjetore të Organizatës Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL,...
Ramush Haradinaj

Kryeministri Haradinaj: Qe kur vendosim për Demarkacionin

“Tash na jemi në proces me gjetë të vërtetën për Demarkacionin dhe vetëm mbasi ta kemi nji gjendje çfarë ka me na ndihmue që...

Kjo asht arsyeja pse Kosova nuk aplikoi n’Interpol?

Kosova prej sot ka mujt me qenë anëtare e Interpolit, siç ndodhi me Palestinën, e cila u pranue në këtë organizatë ndërkombëtare të policisë,...

Palestina pranohet n’Interpol

Shteti palestinez u ba pjesë e Interpolit, mbasi mori përkrahjen e 75 anëtarëve të asamblesë së kësaj organizate. Asambleja e Përgjithshme e Organizatës Ndërkombëtare e...

Kush po thotë se e ka pengue Kosovën m’u anëtarësue n’INTERPOL?...

Tërheqjen e Kosovës nga procesi i anëtarësimit në Interpool e ka shfrytëzue ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuborovic, me ja dhanë meritat vetës dhe...

Kuburovic paralajmëron Kosovën për Interpol

Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburovic, tha të Hanën se Serbia ka me ba gjithçka në fuqinë e saj me parandalue hymjen e...