E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: intervista

Thaçi për “Der Standard”: Komisioni Europian, i padrejtë me Kosovën (foto/intervista)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksue se Komisioni Europian asht i padrejtë me Kosovën. Ai këtë deklaratë e ka thanë në nji intervistë për...

Qysh tentoi Trump me ba për vete aktoren e njoftun, ngone...

Në fillim të këtij viti, Emma Thompson zbuloi nji sekret ku simbas saj Presidenti aktual i SHBA've, Donald Trump, dikur e kishte ftue atë...

Jovanovic: Me 1999, në Prishtinë kemi ba kërdi! E therrëm Aganin,...

"Ditën e parë të luftës në vitin 1999 shkuem dhe vramë në Prishtinë gjithë çka ishte normale. Ju hynim anëtarëve të Komitetit për të...

Intervista e djalit të Isa Boletinit në gazetën italiane, Nandor 1915:...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, “Le Journal”, ka botuar, të premten e 26 nëntorit 1915, në faqen n°3, një shkrim për Isa Boletinin dhe...

Intervista e vitit 1915 në Paris – Ismail Qemali: Lufta, profesioni...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, «Le Matin», ka botuar, të hënën e 8 nëntorit 1915, në ballinë, intervistën e zhvilluar me atdhetarin dhe ish-udhëheqësin...

​Pacolli reagon për intervistën dhanë televizionit zvicran: Kjo asht e vërteta

Presidenti i AKR, Behgjet Pacolli, ka reague në rrjetin social Facebook lidhun me nji shkrim të mediave zvicrane, e për të cilën kanë shkrue...

Intervistohen deshmitarë të lagjes ‘Dardania’ për rastin Rikalo

Dëshmitarë nga lagja “Dardania” e Prishtinës janë ftue për m'u intervistue sot nga Njisia për Krime Lufte e Policisë së Kosovës për rastin Rikalo. Asht...

Intervista e papublikueme – Putin: Qysh u largova nga KGB, jeta...

Në Qershor të 1991, Presidenti i ardhshëm rus, Vladimir Putin, shkoi me punue për kryetarin e Leningradit: ishte Shef i Komitetit për Marrëdhaniet e...

Rugova në vitin 1989: S’du me jetue në Shqipni, sepse në...

Fmimages.net për herë të parë publikon intervistën e parë të Presidentit Ibrahim Rugova, dhanë për kanalin FRANCE 3 në Prill të vitit 1989. Kur askush...

Pajaziti: LDK kallxoi që ka marrë mësim nga e kaluemja, në...

Zenun Pajaziti, PDK, ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se me 3 Gusht jane marre masat e duhuna per m'u mbajt seanca...