E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Isa Mustafa

Vjen reagimi i Mustafës ndaj Haradinajt

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka mohue se gjatë qeverisjes së tij ka pasë numer ma të madh të zavendësministrave se sa ka tash...

Qe çka thotë Haradinaj për numrin e zv/ministrave në Qeverinë Mustafa

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, asht deklarue në foltoren e Kuvendit të Kosovës lidhun me numrin e zavendësministrave në Qeverinë e tij. Simbas Haradinajt, numri...

Pacolli tregon se çka i ka thanë Mustafa për votimin e...

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli, në nji intervistë për Deutche Welle ka thanë se Demarkacioni, i cili pritet me ardhë...

Kjo asht kërkesa e LDK’s për zgjedhjet n’Istog

Kryetari i LDK's, Isa Mustafa, në nji deklaratë për media ka deklarue se nuk duen që të shkohet në rivotim të plotë në komunën...

Çka thotë Isa Mustafa për koalicionet e lidhuna nëpër komuna!?

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folë sot për fillimin e fushatës për ballotazhin e 19 Nandorit. Simbas Mustafës, LDK ofron nji...

Mustafa – kandidatëve të tij: Kujdes, VV ju përgjojnë, ju montojnë...

Postimi i plotë: Kujdes! Para katër viteve, më 28 nëntor 2013 , një ditë para heshtjes parazgjedhore, Kohavizion transmetoi emisionin : SKANDALI...
mustafa lumezi

Mustafa: Pse e gjithë kjo fushatë kundër Kryeprokurorit të Shtetit?!

Kryetari i LDK's, Isa Mustafa, i ka quejt fushatë kundër institucionit të Prokurorit të Shtetit, lajmet e publikueme në media se Kryeprokurori i Shtetit,...
Vetëvendosje

Koha kur Myta e lagte me ujë Isa Mustafën, a ia...

Lidhja Demokratike e Kosovës duket se i ka tejkalue “anmiqësitë” me Lëvizjen Vetëvendosje, kur kjo e fundit ishte në opozitë dhe kundërshtonte ashpër qeverinë...
isa mustafa

Mustafa ia përmend Shpend Ahmetit fluturimin me aeroplan privat të nji...

Kryetari i LDK’s, Isa Mustafa, ka akuzue Lëvizjen Vetëvendosje, se kanë përdorë metoda bolshevike dhe naziste kundër tij, me anë të qeverisjes në Prishtinë. Statusi...

Isa Mustafa reagon ashpër ndaj PZAP, kjo asht arsyeja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, asht denue nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa me 3 mijë e 300 euro. Statusi i...