E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: isa

Isa Xhemajlaj nga NISMA ‘godet’ Ramiz Lladrovcin, ja merr 5 zyrtarë...

Në NISMA, degën në Drenas, kanë aderue pesë zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës. Kështu u ba e ditun simbas nji njoftimi të dërgueme nga...

Merkel e merr nji urim për fitore nga Isa Mustafa

Kryetari i LDK's, Isa Mustafa, ka dal në përkrahje të Angela Merkelit dhe i ka ba thirrje shqiptarëve që jetojnë në Gjermani me dalë...

Haraqija e ‘godet’ keq Mustafën: As sallën ‘1 Tetori’ s’e mbushe,...

Astrit Haraqija persëri e ka 'goditur' ashpër kryetarin e LDK's, Isa Mustafa. Ai ka thanë se Mustafa sot nuk mujti me mbushë as sallën “1...

Mustafa s’i përgjigjet kërkesës se Thaçit për me ndihmue Amerikën

Kanë kalue pesë ditë që nga kërkesa e Presidentit Hashim Thaçi, ba Kryeministrit në largim Isa Mustafa për ndamjen e 100 mijë dollarëve për...

‘Godet’ Mustafa: Institucionet po formohen me bekimin e Beogradit

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka kujtue 7 Shtatorin e vitit 1990 ku delegatët e atëhershëm kishin shpall Kushtetutën e Kosovës, e cila njihet...

Isa s’ka pranue me fole me Albinin (video)

Shpend Ahmeti e ka konfirmue ne Rrokum Roll se Isa Mustafa nuk ka dashte m'u takue me Albin Kurtin. Ai ka thane se heren e...

Agim Bahtiri vjen me nji deklaratë befasuese për Isa Mustafën!

Simbas Nënkryetarit të Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, Kryeministri në detyrë, njiherësh kreu i Lidhjes Demokratike po luen nji lojë të rrezikshme politike. Mustafa,...

A po e paralajmëron Isa Mustafa largimin e Teuta Rugovës?

Kryetari Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Isa Mustafa përmes nji shkrimi në llogarinë e tij në 'Facebook ka thanë se ata që shkelin qëndrimet e...

Mustafa: Fëmitë dhe rinia, pasunia ma e madhe e Republikës

Kryeministri në largim, Isa Mustafa ka urue fëmitë për Ditën Ndërkombëtare të tyne, 1 Qershorin. Përmes nji postimi në Facebook, Mustafa thotë se qeveritarët ju...

Paralajmërohet rritje e pagave në arsim, shëndetësi dhe për shërbyesit civil

Kryeministri i Kosovës ka kërkue nga Ministria e Financave që në koordinim me Fondin Monetar Ndërkombëtar me propozue mundësi të rritjes së pagave për...