E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: isis

Shtëpia e Bardhë në panik mbas këtij lajmi (foto)

ISIS duket se ka nji objektiv të ri dhe ai nuk asht nji personazh i zakonshëm, por djali 11-vjeçar i presidentit amerikan, Donald Trump. Simbas...
ISIS end

Ky shtet e shpall fundin e ISIS’it

Në nji deklaratë të transmetueme live në televizionin shtetnor, presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka shpallë fundin e ISIS'it. Nji komandant i naltë i Gardës Revolucionare...

Siri, 75 të vdekun nga shpërthimi në nji kamp refugjatësh

Së paku 75 persona e humbën jetën gjatë shpërthimit të nji kerri-bombë në kampin e refugjatëve në bregun lindor të lumit Eufrat, në paralagjen...

ISIS kërcënon princin George: Kemi me sulmue derisa asht në shkollë

Ekstremistët mbështetës të ISIS kanë kërcënue se kanë me sulmue Princin George në shkollën e tij në Londër, tue paralajmërue se: “Edhe familja mbretnore...

Kërcënimi i ri i ISIS’it me protagonistë Neymar dhe Messi

“Nuk keni me pasë siguri, derisa nuk kanë as vendet myslimane”. Ky asht kërcënimi i ri i ISIS'it, që ditët e fundit asht përqendrue në...

ISIS gati me sulmue Europën me gaz helmues!

Shërbimet e inteligjencës në kontinentin europian janë të shqetësueme se terroristët munden me përdorë kimikate dhe bomba toksike kundër qytetarëve. Ata kanë tutë se xhihadistët munden...

SHBA n’alarm: ISIS po planifikon nji sulm të tmerrshëm si 11...

Sulmet tragjike të 11 Shtatorit duket se janë rikthy në memorien e qytetarëve amerikane mbasi shumë media ndërkombëtare raportojnë  se Shteti Islamik dhe grupet...

Bjen Raqqa, ISIS e humb kryeqytetin

Forcat e mbështetuna nga Shtetet e Bashkueme e shpallën të mbyllun operacionin ushtarak kundër ISIS'it në Raqqa e tash janë përqendrue te pastrimi i...

ISIS drejt kapitullimit, ndërkombëtarët nisin “betejën finale”

Forcat civile siriane të udhëhequna nga Shtetet e Bashkueme të Amerikës dhe koalicioni ndërkombëtar kanë nisë ofensivën ushtarake m’i rrëmbye qytetin e Raqqa's, militantëve...

Ushtria irakiane i pshton nga ‘kthetrat’ e ISIS’it plot 98 katunde

Forcat irakiane kanë njoftue mëngjesin e sotëm se kanë rimarrë rajonin e Havajës, nji nga bastionet e fundit të Shtetit Islamik (ISIS'it). Ata gjithashtu banë...