E shtunë, 23 Shtator 2017

Tema: isis

“Terroristët po pregaditen për sulme në trena dhe helmime me ushqim...

Policia franceze e ka publikue nji letër sekrete bazue në nji analizë të “propagandës xhihadiste” tue paralajmërue për sulme të mundshme nga sulmues kanë...

Sulmi në metron e Londrës, arrestohet i dyshuemi i dytë

Nji tjetër i dyshuem asht arrestue nga detektivët britanikë që po hetojnë sulmin terrorist në metron e Londrës, Simbas policisë metropolitane, 21-vjeçari u arrestue në...

Blindohet Londra, kryeministrja May paralajmëron qytetarët për diçka

'Shteti Islamik' mori përgjegjësinë e sulmit terrorist ne metron e Londrës ku mbetën të plagosun 29 persona. Simbas nji deklarate të transmetueme nga agjencia...

Ky asht xhihadisti shqiptar, i njoftun si “007 i ISIS’it”, që...

Shqiptarët që prej nisjes së konfliktit të përgjakshëm në Siri janë rreshtue në krahun e ISIS tue qenë edhe persona me mjaft ndikim. Prandaj, sa...

Pamje shokante: Dikur ‘çerdhja’ e ISIS’it, sot qytet fantazmë (video)

Ky asht Raqqa, dikur çerdhja” e ISIS, por që sot asht shëndrrue në nji qytet fantazmë. Pamjet që po bajnë xhiron e botës janë xhirue...

A asht gjallë lideri i ISIS’it? Qe çka thotë komandanti amerikan

Nji komandant i ushtrisë amerikane tha se lideri i grupit militant, Shteti Islamik, asht me gjasë gjallë dhe se mshefet në luginën e Lumit...

Libani shpall fitoren ndaj ISIS

Libani shpalli se ka spastrue nga militantët e grupit terrorist të Shtetit Islamik zonën kufitare me Sirinë. Komandanti i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të...

Vrahen 800 terroristë të ISIS në Raqqa të Sirisë

Ushtria siriane e mbështetun nga avionët luftarakë rusë, ka vra ma shumë se 800 terroristë të ISIS në periferinë lindore të provincës Raqqa në...

“Kemi me ardhë në Romë” – ISIS kërcënon Papën me videon...

ISIS ka lshue nji video të re propagande tue tregue luftarët e saj tue thy bustin e Jezusit, tue copëtue fotot e Papës në...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Bruksel

Shteti Islam ka marrë përgjegjësinë për sulmin me thikë që ndodhi para nji dite kundër ushtarëve në Bruksel, transmeton agjencia e lajmeve të kësaj...