E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: islami

Reagon Graiçevci: Mediat me keqinterpretuen (foto)

Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, Lirim Graiçevci, ka reague në lidhje me publikimin e nji lajmi në mediat kosovare, në të cilat...

Islami: Këto janë 3 kushtet për m’u pajtue me Shpendin (video)

Dardan Islami, opnionist ka fole zi e terr per  Shpend Ahmetin tue thane se ai e shfrytezoi organizaten e tij dhe punesoi mbi 400...

Asnji qytetar i Podujevës nuk ka shkue me luftue në Siri

Asnji qytetar i Podujevës nuk ka shkue me luftue në Siri apo Irak, edhe pse Podujeva njihet si nji nga qytetet ma fetare në...

Islami: Prishtina në ballotazh, ky kandidat mundet me rrezikue Shpendin! (video)

Opinionisti Dardan Islami, tue fole per fushaten zgjedhore ne vend, e cila tashma ka hy ne diten e saj te 15, vlereson se Shpend...
video

Islami: LDK asht përgjegjësja kryesore e krejt të këqijave në Kosovë,...

Opinionisti Dardan Islami,  asht ndie i gezuem se ma ne fund ka perfundue epoka e Isa Mustafes. Ai ka thane se krejt fajet per ngecjet...

Çka ju kujton Skenderbeu, atyre që e fshehin

Valon Syla     Ishte nëntor i vitit 1443, kur Gjergj Kasrioti u fut në Kështjellën e Krujës të pushtuar nga Osmanët, e që dikur i përkiste...

Kalifati është në krizë, terroristët jo!

Lirio Abbate “Shteti islamik”, i shpallur në vitin 2014-të në Mosul nga i vetëquajturi “kalifi” Ebu Bekr al-Bagdadi është reduktuar në masë të madhe,...
video

Islami: Asht marre me tentue me shti me nji thes me...

Dardan Islami, gazetar, tue fole per zhvillimet  e fundit, ka thane se koalicioni LAA nuk mundet me bllokue seancen e Kuvendit por as edhe...
dardan islami

Dardan Islami lavdon Teutën për marrëveshjen me Ramush Haradinajn

Mbas arritjes se marrëveshjes së Ramush Haradinajt dhe bijës së Ibrahim Rugovës, Teuta Rugova, analisti Dardan Islami e ka lavdërue këtë të fundit. Ai përmes...

Kur shqiptari vet lahet ne det, e grate i mbyll ne...

Mentor Kikia Huazova këto foto nga një mik në faqen time në fb. Tregojnë një grua myslimane me “kostumin” e banjës dhe një cadër hermetike,...