E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: Itali

Portreti i Ibrahim Rugovës në mes të Italisë (foto)

Nji postë n'Itali ka vendosë që në murin e saj të hymjes me pasë portrete të figurave të shqueme të historisë. Në mesin e tyne...

Rikthehet ‘kavalieri’ n’Itali: Kam me qenë në fushë si sulmues ose...

“Në zgjedhjet politike kam me qenë”. Silvio Berlusconi sqaron menjiherë atë që i kërkohet m'u ditë ma së shumti në lidhje me zgjedhjet e ardhshme...

Jeta përmes fotove e bossit të Cosa Nostra që i shpalli...

Parashutistet dhe ekspertet, gjate kontrollit te policise ne bunkerin e fundit te Toto Riina ne 1993 I qeshun me avokatin e tij, derisa flet mbas...

‘Capo dei capi’: Vdes në burg bossi i mafias, Toto Riina...

Bossi famëkeq i mafias siciliane, Toto Riina, ndrroi jetë në moshën 87-vjeçare. Mediat italiane raportojnë se ai vuente nga kanceri. Riina, ish-drejtues i ‘Cosa Nostra’, u...

‘Kobra’, raporti i italianëve: Shqipnia tranzit i drogës nga Turqia e...

Operacioni 'Smoke Snake' i Policisë financiare të Kazertës në provincën e Napolit, ka çue në shkatërrimin e nji trafiku ndërkombëtar droge përmes Shqipnisë e...

A po kthehet Berlusconi? – Rezultate befasuese në zgjedhje

Ish kryeministri italian, Silvio Berlusconi, të Hanën ka përjetue kthim të madh politik, tue arritë fitore në zgjedhjet në Sicili, e cila i ka...

Pregadituni, sonte vjen derbi i madh botnor (foto/video)

Sonte zhvillohet derbi ma i madh lokal ne bote ne futboll. Dy ekipet nga Milano, luejnë ne oren 20:45, ne nji ndeshje qe ka thye...

Italia topin, Shqipnia rastet, këto janë statistikat e pjesës së parë...

Italia dhe Shqipnia po zhvillojnë ndeshjen historike të fundit kualifikuese për Botnor në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.  Të dy trajnerët vendosën me hy me...

Rekord për hajni, vjedhen 36 herë, arrestohen 5 shqiptarë

Policia italiane ka shkatërrue nji grup shqiptarësh të cilët vidhnin banesa. Plot 36 vjedhje janë raportue në provincat Asti, Cuneo dhe Torino gjatë orëve të...

Shqipni-Itali: Sot krejt në Shkodër, Meta, Rama, Thaçi dhe Veseli

Shqipnia ka m'u përballë mbramjen e sotme në Shkodër me Italinë. Asht ndeshja e fundit e eliminatoreve të Kampionatit Botnor të Futbollit e cila ka...