E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: ivanov

Putin: Janë përmisu marrëdhaniet Rusi-Maqedoni

Kryetari i Federatës së Rusisë, Vladimir Putin, ka deklarue se situata politike në Maqedoni duhet me u zgjedhë simbas Kushtetutës së vendit. Ai asht i...

Zyrtarizohet: Ivanov e mandaton Zaevin për formimin e Qeverisë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Djordje Ivanov të Mërkurën i ka dorëzue mandatin për formimin e qeverisë liderit të LSDM's, Zoran Zaev. Dorëzimi i mandatit...
zaev

Mediat: Qe kur e merr mandatin Zaev nga Ivanov

Lideri i LSDM Zoran Zaev, ka mundësi që të Ejten me marrë mandatin për me formue Qeverinë e re nga presidenti Gjorge Ivanov, nji...

Maqedoni, Xhaferi e nis letrën e dytë te Ivanov

Kryeparlamentari i ri i Maqedonisë, Talat Xhaferi ja ka nisë nji letër të dytë presidentit Ivanov, përmes së cilës i kërkon mandatimin e kryetarit...

Ivanov nuk ja jep mandatin Zaev’it

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i asht përgjigjë letrës së kryetarit të Kuvendit, Telat Xhaferi për sa i përket dhanies së mandatit për formimin e...

Xhaferi i jep afat Ivanov’it 10 ditë

Kryetari i ri Kuvendit Talat Xhaferi për televizionin shtetnor kroat HRT, ka thanë se ai asht kryetari i vetëm legjitim i Kuvendit dhe i...

Ivanov i kerkon Amerikës ndihmë me i tejkalue pengesat për dhanien...

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot në takimin me Hoyt Yee, Zavendës-ndihmës i sekretarit shtetnor për çashtje europiane dhe euroaziatike të SHBA've,...

Qe çfarë dridhje politike po pregaditen në Maqedoni?!

Presidenti maqedon, Gjorgje Ivanov, aaht tue pregaditë terrenin për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe arrestimin e “puçistëve” në krye me liderin e LSDSM,...

Deri tash 6 mijë persona po duen dorëheqjen e Ivanov’it

Vetëm mbas dy ditësh mbasi u hap peticion për shkarkim të Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, numri i personave të cilët janë nënshkru oneline...

Takimi me Tusk – A e ndryshoi qendrimin presidenti Ivanov?

Presidenti Gjorge Ivanov nuk e ka ndryshue mendimin për Platformën e partive politike shqiptare as mbas takimit me kryetarin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai...