E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Ivica Dacic

Show arrogant i shefit të diplomacisë serbe në East River

Çka u ka bërë të tjerëve regjimi i Millosheviqit, por edhe popullit të vet, serbëve nuk ua kanë bërë të gjithë armiqtë së bashku....

Hoxhaj i reagon Dacic’it

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reague ndaj deklaratave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Dacic, lidhun me qëllimet e...

Dacic: Shqiptaret s’jane naj fuqi sa me u tute najkush prej...

Ministri i Puneve te Jashtme te Serbise, Ivica Dačić, ka vleresue se deklaratat e liderave shqiptare ne Kosove e Shqipni s'jane te drejtueme kah...
ramush haradinaj

Reagon Ramush Haradinaj, ja ban bajat Dacic’it dhe ja publikon nji...

Ish -kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikue nji fotografi të ministrit të Jashtëm serb Ivica Dacic, përkrah ish presidentit serb, i njoftun për...

Dacic: Haradinaj mundet edhe me u lirue, por…

Zavendëskryeministri serb, Ivica Dacic e ka komentue ndalimin e liderit të AAK's, Ramush Haradinaj, njiherit ish-kryeministrit të Kosovës, tue mos anashkalue faktin se ai...
dacic

Dacic perfiton nga situata: alarmon rrejshem se shqiptaret po dojne me...

Shefi i diplomacise se Serbise, Ivica Dacic, e ka lshue ne media nji alarm per kinse sulmet e mundshme te shqiptareve ne ambasadat e...
Bajram Gecaj

Gecaj ban hajgare me deklaratën e Dacic

Zavendësministri i MAPL’s, Bajram Gecaj ka ba hajgare me deklarimet e shefit të diplomacisë serbe, Ivica Dacic, që tha se Beogradi zyrtar u kallxuen budallë që...

Dacic falenderon Madagaskarin për mosnjohjen e Kosovës

Nënkryetari i parë i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Dacic asht takue sot me shefen e diplomacisë së Madagaskarit, Beatrice...

Presidenti Thaçi pritet me pasë debat t’ashpër me Dacic në Madagascar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka me marrë pjesë në Samitin e Organizatës Ndërkombëtare të Francofonisë që mbahet nga 22 deri më 26 Nandor në...

Ambasadorja Çitaku ja ban bajat Dacicit në Këshillin e Sigurimit

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkueme ka thanë se asht absurde që çdo tre muej...