E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: izraeli

Limaj e jep lajmin e madh, vijnë 120 milionë euro investime...

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka takue ambasadoren jorezidente të Izraelit për Kosovën, Alona Fisher-Kamm. Bashkë me ambasadoren ishin edhe disa investitor nga ky shtet...

Tony Blair tash befason me nji deklaratë për Hamasin

Ish Kryeministri i Britanisë, Tony Blair, ka deklarue se liderët botnorë kishin gabue kur bojkotuen grupin palestinez Hamas, te cilet fituen zgjedhjet e vitit...

Mbas Amerikës edhe ky shtet i fuqishëm del nga UNESCO

Shteti i Izraelit ka marrë vendim m'u largue nga UNESCO, e kjo vjen mbas largimit të SHBA've të cilin e kanë ba të ditun...

Paralajmëron Izraeli: Putin po e shpijunon Amerikën…

Shpijunat izraelitë kanë mujt me i vëzhgue në kohë shërbimet ruse tue piratue kompjuterat në mbanë botën në kërkim të emnave të koduem të...

Gjuha nxitëse kundër Izraelit, reagon edhe Presidenti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, denon gjuhën nxitëse kundër popullit dhe shtetit të Izraelit dhe thotë se deklaratat e tilla janë të papranueshme. Ky reagim...
izraelkosovo

Ambasada e Izraelit: Shpresojmë se institucionet e Kosovës nuk mendojnë si...

Ambasada e Izraelit në Beograd, e cila mbulon edhe Kosovën e ka denue fuqishëm deklaratën e Visar Korenicës, kandidatit të Vetëvendosjes për kryetar të...

Qe cilat janë pasionet e njanit prej liderëve ma të fuqishëm...

Ai njihet si nji prej njerëzve ma të fuqishëm të botës, mbasi asht lideri i nji prej fuqive atomike të planetit. Por pa diskutim që...

Takimi me Trump, Abbas kërkon zgjidhje mes Palestinës dhe Izraelit

Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, kërkoi persëri nji zgjidhje me dy shtete, që implikon krijimin e nji shteti palestinez të pamvarun, para Donald Trump i...

Trump n’Izrael: Kemi nji mundësi të rrallë për paqe me palestinezët

Presidenti Trump mbërriti në Izrael për me nis vizitën e dytë të udhëtimit të tij presidencial me shpresën se ka me vendos bazat për...

Trump e nis turneun e parë: Arabi Saudite, Izrael, Itali, Vatikan...

Presidenti Donald J. Trump ka me nisë udhëtimin e tij të parë jashtë Shteteve të Bashkueme, 8 ditë, 5 ndalesa dhe 4 vende. Presidenti ka...