E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: john kerry

John Kerry ne proteste te grave qe marshojne kunder Trump

Ish Sekretari i Shtetit John Kerry ju ka bashkue Marshit te Grave n'Washington te Shtunen, tue shetite me qenin e tij me protestuesve. Me qinda...

Kerry shkon në Vietnam, ja zgjat dorën oficerit, nga i cili...

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, e ka vizitur vendin ku ishte nxanë në pritë gjatë luftës së Vietnamit, Mekongun. Ish-togeri i marinës u takue...

Kerry e sulmon ashpër Donald Trump’in për këtë gja

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry paralajmëroi për rreziqet e popullizmit autoritar dhe kritikoi ashpër përdorimin pa fre të Twitter'it nga ana e presidentit...

Kerry: Paqja në mes të Izraelit e Palestinës, në rrezik serioz

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thanë se prosperimi i paqes ndërmjet Izraelit dhe Palestinës, i bazuem në nji zgjidhje ndërmjet dy shteteve,...

Kerry: Për këtë arsye abstenuem në OKB ndaj Izraelit

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thanë para pak minutave se abstenimi i SHBA've ndaj rezolutës së OKB's, që i dënon dhe cilëson si...

John Kerry: Do vende n’Europë po ‘pushtohen’ nga korrupcioni dhe autoritarizmi

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi homologët e tij europianë për rreziqet e rritjes së autoritarizmit në Europë dhe në mbarë botën. Ai...

Sekretari Kerry uron Shqipninë me rastin e Ditës së Pamvarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry shprehu urimet me rastin e 28 Nandorit, 104-vjetorit të pamvarësisë së Shqipnisë. Në mesazhin dërgue n'emën të Presidentit Obama...

John Kerry kërkon hetime për krime lufte nga Rusia e Siria...

Shtetet e Bashkueme kanë kërkue nji hetim për krime lufte ndaj veprimeve të Rusisë në Siri, tue argumentue se Moska i detyrohet botës të...

John Kerry kërcënon Rusinë: Nëse nuk i ndërpreni sulmet n’Aleppo…

Sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, John Kerry paralajmëroi sot me dhanien fund të bashkëpunimit amerikan me Rusinë për çashtjen siriane, nëse Moska nuk...

Pamvarësisht puçit, SHBA vazhdon sulmet ndaj ISIS nga Turqia

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, thotë se përpjekja për puç ushtarak në Turqi, që ka dështue, nuk e ndalë luftën kundër grupit ekstremist,...