E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: juventus

Pregadituni, sonte ka plot lojë

Edhe sonte asht nate e madhe sa i perket futbollit neper ligat europiane. Ne Itali, luhen ndeshje interesante, si Lazio-Napoli, Juventus-Fiorentina dhe AC Milan-Spal, te...

Rikthehet Champions League, sonte luhet kjo super ndeshje

Champions Leaguse nis sonte sezonion e ri. Qysh ne start, kemi me pase nji perballje shume te forte, shkruen Rrokum.TV Ne 20:45 Barcelona luen kunder Juventusit,...

Rrxohet n’pllazh, penallti për Juven. Video që po tranon rrjetin (video)

Në rrjetet sociale po qarkullon nji video ku shihet nji person me blluzën e Juventusit në pllazh dhe nji person që rrxohet. Personat që janë...

Juventus tronditet nga ky lajm

Zhvillime të reja të bujshme në hetimet për lidhjet midis Juventusit dhe mafias calabreze 'Ndrangheta. Siç shkruen Dagospia, presidenti Andrea Agnelli, rrezikon nji skualifikim...

Sonte luhet nji super ndeshje

Sonte ne kuader te International Champions Cup 2017 luhet nji super ndeshje. Dy rivalet e Serie A, Juventus-Roma takohen sonte ne nji ndeshje miqesore, shkruen Rrokum.TV Ndeshja...

Mbas Bonuccit, Milani gati me ja marrë yllin tjetër Juventusit (foto)

Milan me ofertë për nji tjetër përforcim nga Juventus. Mbas transferimit të Leonardo Bonuccit, Milan kërkon nji tjetër yll nga Juventus. Simbas mediave italiane, “Rossonerët” kanë...

Neymar-Dybala – Kjo deklaratë e Chiellini’t s’ka me ju pëlqye fansave...

Mbrojtesi i Juventusit, Giorigio Chiellini, asht i mendimit se bashkelojtari i tij, Paulo Dybala, ende nuk e ka arrite nivelin e yllit te Barcelones,...

Neymar e ban ‘prrallë’ mbrojtjen e Juventusit (video)

Barcelona ka shenue fitore prej 2-1 ndaj Juventusit ne ndeshje miqesore. Neymar ishte njeriu i ndeshjes me dy golla, ndersa njani prej tyne ishte me...

Ky ka me qenë sulmi i tutshëm i Juvetusit (foto)

Seria A duket se e ka rritë nivelin e lojtarëve gjatë kësaj merkato, sidomos mbas blemjeve të shumta të Milanit. Goal.com ka përpilue nji formacion...

Juventus e transferon “Baggion” e ri

Kampioni i Italise ka kompletue transferimin e Federico Bernardeschi nga Fiorentina. Lojtari i ka kushtue "Zojes se Vjeter" 40 milione euro, transmeton Rrokum.TV Baba i tij ka...