E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: Kadri Veseli

Kryeparlamentari Veseli kërkon njohjen nga Madagascari

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë në takim zavendëspresidentin e Senatit të Madagascarit, Amido. Veseli e ka njoftue atë me...

Veseli i reagon ashpër Dacic’it: Serbia le ta harron Kosovën me...

Ministri i Jashtëm të Serbisë, Ivica Dacic, në vazhdimësi po deklarohet kundër njohjes së Kosovës shtet, mirëpo këto deklarime nuk po i bajnë përshtypje...

Haradinaj e Veseli takohen me zyrtarin e KE’s

Drejtori Gjeneral për Fqijësi dhe Zgjanim, Christian Danielsson, asht takue paradite me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj. Danielsson bashkë me kryeministrin...
kadri veseli

“Ndryshimi bahet vetëm me PDK, sepse ne jemi forcë e ndryshimit”

Kandidati i PDK për kryetar të Suharekës, Blerim Xhemajli, i shoqnuem nga kreu i PDK, Kadri Veseli, mes tjerash deklaroi ne tubimin masiv që...

Veseli: Kam me ju ngi me SHIK

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në replikën tjetër ndaj Driton Selmanajt, ka thanë se hetimet ndaj SHIK'ut kanë me shkue deri në...

Blerand Stavileci nis punën në postin e ri

Ish ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, ka me qenë shef i kabinetit të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli. Ai ka thanë se tashma ka...

Qe çka paralajmëron Kadri Veseli për rastin Rikalo

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, mbas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thanë që unanimisht kanë vendosë se ka me u mbajtë vazhdimi i seancës me...

PDK, fushatë në argjendari: Qe çka i bleu Veseli çikës së...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli bashkë me kandidatin e kësaj partie për kryetar të Komunës së Prishtinës, Lirak Çelaj, kanë nisë...

Veseli tregon çka i duhet Prishtinës (foto)

Kryetari i PDK's, Kadri Veseli, bashkë me kandidatin e PDK's për kryetar të Prishtinës, Lirak Celaj, sot në nji mëngjes pune janë takue me...

Qe për çka folën Thaçi e Veseli (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritë në takimin e parë, Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, mbas rizgjedhjes së tij. Presidenti Thaçi shprehu...