E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Kadri Veseli

Kosovën dhe Maqedoninë i bashkon shumëçka (foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në...

Veseli, leter Lumezit: Kerkon hetim per akuzat e deputetes se VV...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërgue letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj...

Kadri Veseli nervozohet mbas akuzave për Komandant Drinin: Kjo asht deklarata...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, para deputetëve ka thanë se qytetarët e vendit nuk e meritojnë nji fjalor të tillë, që po...

Kadri Veseli dëshmon kundër deputetëve të VV’s

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për qitjen e gazit lotsjellës në...

Veseli tregon qendrimin e PDK’s për Demarkacionin

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përshëndetë vendimin e Qeverisë së Kosovës me dërgue në Kuvend, Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për...

‘Godet’ Veseli: Do njerëz që luftojnë krimin kanë orë të shtrejta...

Tuë folë për ‘Vetting’ në Polici, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thanë se do njerëz që luftojnë krimin kanë orë...

Kryeparlamentari Veseli takoi komandantin e KFOR’it, Giovanni Fungo, qe për çka...

Kryeparlamentari Kadri Veseli u takue sot me gjeneralin Giovanni Fungo, të cilin e falenderoi për rolin dhe kontributin e madh të misionit të KFOR'it...
Veseli Ruçi

Veseli e Ruçi tregojnë për marrëveshjet që u dakorduen

Kryetari i Kuvend të Shqipnisë, Gramoz Ruçi, i cili sot ka ardhë në Kosovë për nji vizitë dy-ditore, takimin e parë të tij e...
Veseli Ruçi

Kadri Veseli pret kryetarin e Kuvendit të Shqipnisë

Kryetari i Kuvendit të Shqipnisë, Gramoz Ruçi, nis sot nji vizitë dy ditore në Kosovë, me ftesë të homologut Kadri Veseli. “Gjatë kësaj vizite, Ruçi...

Haxhiu: Të shohim sa e kanë përnime LDK’ja me akuza ndaj...

Haxhiu: Kemi informata se Hashim Thaçi ka ndejt tanë natën tue lobue për zgjedhjet lokale "Për VV asht e papranueshme që nji njeri me te...