E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: kallnori

Haradinaj e Hamza e jepin nji lajm të mirë për rritjen...

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza, paralajmërojnë se ka me pasë rritje të pagave në sektorin publik nga Kallnori i vitit...
avdullah-hoti

Ministri Hoti: Këto janë të hyrat gjatë muejit Kallnor

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka ba të ditun se gjatë muejit Kallnor të hyrat janë rritë me 4.7 përqind dhe janë kursye 660...

5 ushqimet e domosdoshme të Kallnorit

• Preshi : Preshi asht nji perime tipike dimnore, i pasun me vitaminë C, hekur dhe fibra. Njihet për vetitë e tij diuretike, laksative dhe...

Pregadituni, këto janë temperaturat për javën e parë të Kallnorit

Gjatë këtyne pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë ka me mbajtë mot i ndryshueshëm, me intervale me diell dhe vranësina të denduna, të...

Shqipni, prej 1 Kallnorit import vetëm për kerret mbas vitit 2010!

Shqiptarët tash e mbas duhet me i shtrëngue rripat mirë, nëse duen me blejnë nji kerr. Qeveria e Shqipnisë ka në plan me ndermarrë disa...

Vjen lajmi për Gjykatën Speciale, këtë muej e nis punën!

Mbretnia e Holandës ka ratifikue Marrëveshjen për shtetin nikoqir për Dhomat e Specializueme të Kosovës, përkatësisht Gjykatën Speciale Lajmi asht publikue në web-faqen zyrtare të...