E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: kandidate

Pornostarja e cila ka me kandidue për Presidente e ka nji...

Nji ish-pornostare ka deklarue synimet e saj se ka me qenë kundërshtare e Presidentit rus Vladimir Putin në zgjedhjet presidenciale të vitit 2018. Ajo quhet...

Kjo asht kandidatja e PAN’it për Kryeparlamentare e cila po pranohet...

Dy emnat ma të përfolun për me kandidue për Kryetar të Kuvendit, Kadri Veseli e Xhavit Haliti, nuk janë emnat e vetëm që munden...

Çika e Naim Terrnavës, kandidate për deputete (foto)

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa kanë ba tashma publike listën e plotë me emnat e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës.   Pjesë e kësaj liste asht edhe...

Vendosin konservatorët: Merkel kandidate për kancelare!

Konservatorët gjermanë janë pajtue që Angela Merkel me qenë kandidate për kancelare në zgjedhjet e 24 Shtatorit. Pamvarësisht problemeve në lidhje me trajtimin e fluksit...

Kjo bukuroshe mundet me qenë presidentja e ardhshme e Rusisë (video)

Prokurorja e Crimea's, Natalia Poklonskaya, e cila asht shumë popullore në Rusi dhe jashtë vendit, ka ba të ditun se ka me kandidue për...

Kjo asht kandidatja e vetme për kryeministre në Britani

Sekretarja e Mbrendshme e Britanisë, Theresa May, mbetet kandidatja e vetme për me zavendësue David Cameronin si kryetar të Partisë Konservatore dhe rrjedhimisht edhe...

AP: Clinton siguron kandidaturën prej demokratëve

Associated Press: Hillary Clinton mbërrin numrin e delegatëve   Simbas Associated Press, Hillary Clinton fikson nominimin demoraktik per presidente te SHBA’ve mbasi ka mberri numrin...

Trump, qe çka thotë për terroristët dhe familjet e tyne!

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, ka theksu edhe nji herë se do të torturojë terroristët dhe do të vrasë familjet e...