E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: katedralja

Kjo asht arsyeja pse nuk mora pjese ne shugurimin e Katedrales...

Kryetari i Prishtines Shpend Ahmeti ka kallxue se pse nuk ka marre pjese ne shugurimin e Katerdrales ne Prishtine. Ai ne Rrokum Roll te Televizionit...

Presidenti Thaçi: Katedralja asht shtëpia e krejt qytetarëve të Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në meshën e shugurimit të katedrales ‘Nana Terezë’ në Prishtinë, ka thanë se katedralja asht shtëpi e Zotit, por...

Edhe familja Rugova në shugurimin e Katedrales ‘Nana Terezë’

Edhe familja Rugova po merr pjesë në shugurimin e katedrales ‘Nana Terezë’ në Prishtinë. Të pranishëm në këtë ngjarje janë bashkëshortja e ish- presidentit, Ibrahim...

LIVE: Shugurimi i Katedrales “Nana Tereza” (video)

Ceremonia në 20-Vjetorin e vdekjes së shejtores Nana Tereza

Ramush ​Haradinaj në shugurimin e Katedrales

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, po merr pjesë në shugurimin e Katedrales “Nana Terezë”. Në Katedralen e Prishtinës janë mbledhë...

Ipeshkvia: S’ka pasë asgja që na tutë, festuem bashkë

Dheta qytetarë morën pjesë në meshën e ditës së Pashkëve në Katedralen “Nanë Tereza” në Prishtinë, që për mesazh ka pasë paqen në mes...

Katedralja e heshtun

Derisa Ambasada Amerikane në Kosovë rekomandon qytetarët e saj që me i rishikue planet e tyne të sigurisë dhe derisa Policia e Kosovës i ndërpren...

Video: Shembet katedralja e San Benedettos në Norcia, pshtohen murgeshat

Në pamjet e maposhtme shohim ekipin e pshtimit tue nxjerrë nga katedralja e San Benedettos në Norcia disa murgesha. Fatmirësisht asnjana prej tyne nuk asht lëndue. Nga...

Mesha e falenderimit: Nana Terezë asht shembulli ma i mirë në...

Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, në Meshën e falënderimit për shejtnimin e Nanë Terezës, ka thanë se Nana Tereza asht shembulli ma i...

Sot mbahet mesha falenderuese për shejtnimin e Nanë Terezës

Kisha Katolike në Kosovë organizon sot Meshën e falenderimit për shejtnimin e Nanë Terezës dhe shugurimin e dy meshtarëve të ri në Katedralen e...